Rezultate te kerkimit per termin: +Shkolls

Meta: total 212 / total_found 212 / time 0.000 / keyword[0] shkolls / docs[0] 212 / hits[0] 325 /
No Pic available
  • 2010-08-25

Gjimnazet, pikët dhe kreditet për secilën lëndë

Nxnsit e arsimit parauniversitar duhet t sigurojn t paktn 90 kredite pr t kaluar nga njri institucion n tjetrin Sivjet, ndryshe nga prvojat e kaluara, nxnsit e shkollave t mesme dhe 9-vjeare do t vlersohen jo vetm me nota, por edhe me pik e kredite. Kjo sht nj nga t rejat e fundit q ka prezantuar M

No Pic available
  • 2010-08-25

Sot nis shpërndarja e teksteve në gjimnaze

Botimet N radht e librave mungon vetm ai i arteve pr klasat e nnta Sot, n orn 09:00, do t nis shprndarja e teksteve shkollore n t gjitha shkollat e mesme t vendit. Burime nga Ministria e Arsimit dhe Shkencs bjn t ditur se ka prfunduar przgjedhja e teksteve q do t jen pjes e “librarive”

No Pic available
  • 2010-08-25

Jean-Luc Lamboley: Apolonia, Pompei i Shqipërisë

Drejtuesi i ekspedits shqiptaro-franceze Jean-Luc Lamboley e quan Apolonin sitin m t rndsishm n Shqipri pr sa i prket pasuris arkeologjike. Sipas tij, tri zbulimet e rndsishme t ditve t fundit e konfirmojn kt. Ndrkoh, drejtori i zyrs s koordinimit dhe administrimit t parkut, Marin Haxhimihali, shpre

No Pic available
  • 2010-08-25

Badminton

N Franc ka nisur kampionati botror i ktij sporti q po njeh nj shprthim t paimagjinueshm: 50 vende n gar dhe nj stadium prej 25 mij vendesh pr ndeshjet mes kampionve aziatik dhe sfidantve europian T gjith t mendur pr puplat q ecim me 300 n or. “Pas 20 vjetsh do t jet m popullor se futbolli&rdq

No Pic available
  • 2010-08-25

80 vitet e Sean Connery

Nga burri m seksi te gjyshi ideal Me rastin e prvjetorit t mitit, n Nassau u organizua nj fest e madhe pr Bond-in Ka arritur t mbroj deri n fund privatsin e tij, por ka humbur Skocin, ku dshironte t organizonte nj fest t madhe n Edimburg. Dje, Sean Connery ka festuar 80-vjetorin e lindjes me familje

No Pic available
  • 2010-08-24

Ulet numri i nxënësve në klasa, vetëm 35 të rinj për grup

Reforma n arsim parashikon rritjen e cilsis s msimdhnies dhe “prthithje” m t thjesht t njohurive Ndryshe nga prvojat e kaluara, kt vit Ministria e Arsimit dhe Shkencs ka ndrmarr nj reform, e cila synon rritjen e cilsis n msimdhnie dhe zgjerimin e njohurive t do nxnsi. Kjo, sipas burimev

No Pic available
  • 2010-08-24

Regjistrimet në gjimnaze, 6 shtatori afati i fundit

Viti shkollor Pranimet n shkollat profesionale dhe t gjuhve t huaja do t bhen me konkurs Nisi dje regjistrimi n t gjitha shkollat e mesme t vendit. Ministria e Arsimit dhe Shkencs u kathirrje t rinjve t regjistrohen sa m shpejt, edhe pse koha q sht vn n dispozicion t tyre do t “skadoj”