Rezultate te kerkimit per termin: +Shkolls

Meta: total 212 / total_found 212 / time 0.000 / keyword[0] shkolls / docs[0] 212 / hits[0] 325 /
No Pic available
  • 2010-08-24

Nxënësit akuzojnë se regjistrimet po kryhen kundrejt ryshfetit

Fier Kaos dhe radh n gjimnaze pr shkak t fluksit dhe parregullsive Gjat dits s djeshme n qytetin e Fierit ka patur radh dhe kaos n t gjitha shkollat e mesme t prgjithshme. E ndrsa dje ka qn dita e par e nisjes s regjistrimeve n shkollat e mesme pr t gjith nxnsit e klasave t nnta, kta t fundit kan a

No Pic available
  • 2010-08-24

Shkrimi i bukur? Ta mësosh nuk ka më kuptim

Prse prdoruesit e ardhshm t kompjuterit, e-mail- it, SMS-ve dhe internetit duhet t djersiten dhe lodhen pr t msuar n perfeksion kaligrafin? Sot fmijt dhe t rriturit shkruajn gjithka me tastiern e kompjuterit Kaligrafia Lamtumir shkrimit t bukur, q do dit e m shum duket se i ka ditt e numruara. N ep

No Pic available
  • 2010-08-23

Nis sot regjistrimi për shkollat e mesme

Regjistrimi, pranë sekretarisë së shkollës Nis sot regjistrimi pr n shkollat e mesme. Pr rreth dy jav prindrit do t ken koh t regjistrojn fmijt e tyre pr t vazhduar shkolln e mesme. Kt vit shkollat do t hapin dyert n datn 6 shtator pr t filluar vitin e ri shkollor 2010-2011. T

No Pic available
  • 2010-08-23

Gjimnazet dhe 9-vjeçaret, vlerësim me kredite

Tekstet shkollore do t shiten n institucionet prkatse, jo m n librarit e vendit Ndryshe nga prvojat e kaluara, Ministria e Arsimit dhe Shkencs ka vendosur q nxnsit e shkollave t mesme edhe ato 9-vjeare t vlersohen jo vetm me nota, por edhe me pik e kredite. Funksioni i t cilave, sipas burimeve nga M

No Pic available
  • 2010-08-22

Viktor Zhusti, kthimi në Gjirokastër i djalit plëngprishës

Aktori Viktor Zhusti i kthehet edhe nj her qytetit t fmijris dhe rinis, Gjirokastrs. Mes nostalgjis kujton ditt m t bukura t kaluara aty. Qyteti i fmijris s tij sht ndryshe nga t gjitha qytetet e bots. “Habitem! Tani po e kuptoj se ku kam jetuar. Ky qytet ngjan me nj teatr gjigant. N kt qytet

No Pic available
  • 2010-08-21

Maturantët që nuk morën pjesë në provim 0 pikë

Vizita n Sarand Detajet e prfshira n librin e transparencs pr nxnsit q presin t regjistrohen n fakultete N librin e transparencs pr ata kandidat q kan dhn provime me zgjedhje dhe kan t pasqyruara t 5 elementet pr llogaritjen e pikve, pr programet e studimit q jan me konkurse, jan llogaritur vetm pi

No Pic available
  • 2010-08-20

Shpallen fituesit e Maturës, APRIAL verifikon të dhënat

Kt vit do t ket vetm spostim t lists, nga pikt m t larta te pikt m t ulta Listat paraprake t fituesve n fakultetet e vendit pritet t afishohen n mes t muajit shtator. E megjithat pas ksaj, do t ket edhe nj list t dyt fituesish, e cila do t jet prfundimtare dhe do t prcaktoj saktsisht emrat e kandida

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama