Rezultate te kerkimit per termin: +Shkolls

Meta: total 212 / total_found 212 / time 0.000 / keyword[0] shkolls / docs[0] 212 / hits[0] 325 /
No Pic available
  • 2010-08-20

Pranimi në universitete, listimi i fituesve, sapo të miratohen kuotat

Fituesit, vetëm në një degë. Këtë vit nuk do të ketë formularë A3 dhe A4, rezultatet, në bazë të A2-shit Brenda ksaj jave do t bhen publike t gjitha kuotat pr universitetet publike n Shqipri. Kjo u b e ditur dje pr “standard” nga burime t Ministris s Arsimi

No Pic available
  • 2010-08-19

Fotografitë e rralla të Tiranës, në ditët e para të çlirimit

N nj zarf t madh, Saim Kokona ruan negativ t tr me foto t panjohura nga Tirana e paslufts, parada e 28-29 Nntorit 1944, peizazhe t kryeqytetit t vjetr, por edhe portrete t shumta nga e gjith Shqipria. Pas m shum se gjysmshekulli po i botojm pr her t par N copn e udhs nga vendi ku takohemi, deri n s

No Pic available
  • 2010-08-19

Matura, konkurset shtyjnë afatin e shpalljes së fituesve

APRIAL: Nuk do t ket m formular A3 dhe A4, pranimet e studentve jan mbyllur me dorzimin e A2 Nse vitin e kaluar, listat paraprake t fituesve jan afishuar n muajin gusht, sivjet pritet q publikimi i tyre t bhet n mes t shtatorit. Shkak pr kt, sipas drejtorit t Agjencis s Pranimit n Universitete, Arb

No Pic available
  • 2010-08-19

Gati projekti, po kur do të rihapet muzeu!?

Projekti pr rihapjen e Muzeut Arkeologjik n Apoloni ka prfunduar, por nuk sht thn asnj fjal se kur do t jet data zyrtare q do ta lshoj drynin nga porta. Se projekti sht gati, kt e kat ditur dy dit m par ministri i Kulturs, Ferdinand Xhaferaj, i cili pas nj vizite n qendrn arkeol

No Pic available
  • 2010-08-18

Universiteti i Sporteve, rregullat e konkursit

Testi do kandidat sht i detyruar t konkurroj n garat e atletiks dhe t gjimnastiks Ndryshe nga maturantt q presin t jen fitues n fakultetin e Gazetaris, Drejtsis apo Mjeksis, ata q dshirojn t ndjekin arsimin e lart n Universitetin e Sporteve do tu nnshtrohen konkursit t prgatitur nga ky institucion,

No Pic available
  • 2010-08-18

Nënat me shumë fëmijë, kur dalin në pension

Instituti i Sigurimeve Shoqërore publikon kushtet që duhet të plotësojë një nënë me shumë fëmijë për të dalë në pension më herët Ndonse legjislacioni shqiptar n fushn e sigurimeve shoqrore dhe n at t daljes n pension sht i njsuar, ekziston nj kategori q ka mbetur

No Pic available
  • 2010-08-18

Kriteret mjekësore për pensionin e invaliditetit

Sa është masa e pensionit për invalidët dhe cilat janë kushtet që një invalid ta përfitojë Invalidt, t cilt nuk kan prftuar paaftsin n kushtet e puns, prfitojn pension invaliditeti me an t vrtetimit mjeksor si edhe nse plotsojn kriteret e prcaktuara dhe t bra dje publike