Rezultate te kerkimit per termin: +Shkolls

Total: 204
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:13.607Z

Eagle Mobile, aksioni një me natyrën vijon në Tiranë

Kt her kan qen 200 nxns t shkolls “Sami Frashri” n kryeqytet q kan kontribuar n aksionin e radhs t Eagle Mobile “Nj me natyrn”. T pranishm n kt aksion kan qen drejtues t “Eagle Mobile”, prfaqsues t Ministris s Arsimit dhe stafi akademik i gjimn

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:24.027Z

Shkollat, shtëpitë botuese, 8 muaj afat për librat shkollorë

Pr her t par autort q merren me botimin e teksteve shkollore, do t ken rreth 4 her m shum afat pr t’i prgatitur ato. Duke filluar q nga muaji gusht e deri n fillim t muajit prill t 2011-s, shtpit botuese mund t paraqitin alternativat e tyre dhe t marrin pjes n konkurrim. Pr

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:01.637Z

Aksident në Elbasan, dy të plagosur

Nj autobus me nxnsit e shkolls “Polis Gostime”, n Elbasan, ka prplasur dy kalimtar. Dy t plagosurit jan n gjendje t rnd pr jetn. Ngjarja ka ndodhur n aksin rrugor Elbasan-Metalurgjik. Sipas burimeve, raportohet se mjeti ka bllokuar trafikun.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:37.556Z

Gjimnazet, si do të realizohet ndarja e krediteve

Lndt e avancuara japin m shum pik, przgjedhja e tyre ditn e regjistrimit Ndryshe nga prvojat e kaluara, kt vit Ministria e Arsimit dhe e Shkencs do tu jap mundsi nxnsve, q prve notave, me t cilat do t vlersohen gjat vitit, t fitojn edhe kredite. Kjo do t thot q krahas vlersimit me not, do t shtohet

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:02.478Z

Shkolla e parë shqipe dhe historia e saj

Kremtimi i shkolls s par shqipe, tanim duhet deprtuar prapa hijes zyrtare t shenjimit. Sipas gjurmve dhe dokumenteve mund t flitet pr nj etap t shkollimit n gjuhn shqipe, pra paralaike, saktsisht shkolla fetare, si ngjau n Perndim dhe Lindje. Shkollimi paralaik, pra fetar, si dhe ai laik n kuptimi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:04.566Z

AMC dhuron një bibliotekë për nxënësit e Milotit

AMC n Ditn Ndrkombtare t Librit pr Fmij mundsoi eljen e biblioteks pr nxnsit e Milotit. Biblioteka e re, dhuruar nga AMC, do t prmbaj libra artistik pr lexim jashtshkollor, fjalor t gjuhs shqipe, fjalor enciklopedik dhe libra shkencor. Shumllojshmria e librave t ksaj biblioteke d

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:23.391Z

Petro Nini Luarasi, nis rehabilitimi i shkollës

“N 6 shtator t gjith nxnsit dhe nxnset e “Petro Ninit” do t’i presim n kushte bashkkohore, si e meriton tradita e ksaj shkolle”. Kshtu sht shprehur kryebashkiaku Edi Rama dje gjat inspektimit t punimeve pr rehabilitimin e nj prej gjimnazeve t Tirans.

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama