Rezultate te kerkimit per termin: +Shkreli

Meta: total 1000 / total_found 1270 / time 0.000 / keyword[0] shkreli / docs[0] 1270 / hits[0] 2425 /
Një protestë për ata që janë jashtë dyerve! (FOTO)
  • 2018-11-20

Një protestë për ata që janë jashtë dyerve! (FOTO)

Një nga pjesët teatrale më të rëndësishme të periudhës gjermane të pasluftës, ku ushtari Beckman, humbet nëpër rrënojat e Hamburgut dhe ulërin së brendshmi protestën e tij kundër luftës dhe çdo forme tiranie. Duke menduar se do i kthehej një jete normale pas luftës, protagonisti

Historia e një ushtari gjatë Luftës së II Botërore vjen në teatër
  • 2018-11-12

Historia e një ushtari gjatë Luftës së II Botërore vjen në teatër

Jashtë derës vepra me autor Wolfgand Borchert dhe regji të Mantas Janciauskas do të vijë premierë më 17-18 nëntor në skenën e Teatrit Eksperimental. Në role kryesore interpretojnë Endri Cela, Mehmet Xhelili, Romir Zalla, Dasara Xhangolli, Adriana Tolka, Ilirda Bejleri, Mateo Dervishaj, A

No Pic available
  • 2018-11-02

Meta shpall listën e 34 kandidatëve për kreun e KLSH-së

Institucioni i Presidentit të Republikës, njofton se, pas përfundimin të afatit të aplikimit, rezulton se kanë shprehur interesin për tu përzgjedhur si kandidat për pozicionin kushtetues të Kryetarit të Kontrollit të Lartë të Shtetit, 34 aplikantë. Pas kësaj faze Institucioni i Presi

Gjurmë shqiptare, shqiptarët e Sanxhakut në Serbi
  • 2018-09-22

Gjurmë shqiptare, shqiptarët e Sanxhakut në Serbi

Sot në mbrëmje, në orën 20:10, Gjurmë Shqiptare nga Marin Mema zbret në Serbi. Dhuna, asimilimi, presioni dhe përse heshtet për shqiptarët e Sanxhakut? Shkreli, Shoshi, Hoti, Shala, Kelmendi, Muriqi, Lajçi, Nika, Camaj, Leka, Zogaj janë vetëm disa ndër mbiemrat e fiseve sot të sllaviz

Letërsia e Qyteti nis rrugëtimin nga Prishtina me Mehmet Krajën
  • 2018-08-17

Letërsia e Qyteti nis rrugëtimin nga Prishtina me Mehmet Krajën

Alberina Haxhijaj Letërsia dhe Qyteti, iniciativë kjo e cila ka si qëllim të rikthejë në jetën publike personazhe të njohur të letrave shqipe, ka filluar mbrëmë rrugëtimin e saj edhe në Prishtinë. Miku i parë i letrave të cilën ata sollën në Prishtinë, ishte shkrimtari i njohur M

Koleksioni 1 shekullor i pullave; Mekaniku që trashëgon pasurinë e lënë nga gjyshi
  • 2018-08-11

Koleksioni 1 shekullor i pullave; Mekaniku që trashëgon pasurinë e lënë nga gjyshi

Kush do ta mendonte se një mekanik do të merrej edhe me koleksionimin e pullave postare?! Edmond Shkreli gëzon një pasuri kulturore, gati një shekullore, trashëguar ndër vite edhe nga gjyshi i tij, po aq i apasionuar pas koleksionimit të pullave. Gjyshi im i ka pasur që nga 1900-ta, e ka v

No Pic available
  • 2018-07-19

Dritëro Agolli: Takimi në Kosovë me Azem Shkrelin

Azem Shkreli ishte nga shkrimtarët e parë të Kosovës që njoha nga afër . Nga ai kisha lexuar poezi dhe kisha dëgjuar të më tregonte ndonjëri, se jeton në Prishtinë një poet me emrin Azem Shkreli , se ka një pamje të tillë dhe se flet kështu apo ashtu dhe kaq. Por kur shkova për her

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama