Rezultate te kerkimit per termin: +Shkreli

Meta: total 1000 / total_found 1270 / time 0.000 / keyword[0] shkreli / docs[0] 1270 / hits[0] 2425 /
No Pic available
  • 2016-10-19

Basha, apel shqiptarëve në SHBA: Mbështetni Suzanna Shkrelin

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ju ka bërë sot thirrje shqiptarëve që jetojnë në Amerikë të mbështesin, Suzanna Shkreli pasi përfaqëson çdo shqiptaro-amerikan në SHBA. Ne një postimi në Facebook, Basha u shpreh se Shqiptarët e Amerikës ia kanë dalë që zëri i tyre t

No Pic available
  • 2016-10-18

Kongresi Amerikan, Basha: Suzanna Shkreli, dëshmi suksesi

Kreu i PD, Lulzim Basha ka kërkuar nga të gjithë bashkëkombasit që të mbështesin shqiptaro-merikanen për në Kongresin Amerikan. Basha thotë se Suzanna Shkreli është dëshmia e suksesit që kanë arritur shqiptaro-amerikanët. Deklarata e Bashës në FB për Suzana Shkrelin Shqiptarët e

Dy romane të panjohura të Faik Konicës
  • 2016-10-16

Dy romane të panjohura të Faik Konicës

Nga Fotaq Andrea As më shumë e as më pak: ja sot, të studiuara dhe përkthyera, pas 115 vjetësh dy romane të reja të Faik Konicës, të shkruara drejtpërdrejt në frëngjisht dhe të nënshkruara “Jean de Kroïa” apo në shqip “Gjoni i Krujës”, një tjetër pseudonim

No Pic available
  • 2016-10-14

Ditmir Bushati bën realitet premtimin e Pollos për shqiptarët e Ukrainës. Ja historia e mrekullueshme!

Shqiptarët e Ukrainës, kanë lënë Shqipërinë 300 vjet më parë, por nuk kanë humbur gjuhën. Flasin shqipen e vjetër dhe kanë mall për Shqipërinë. Rudina Xhunga, ka sjellë nëpërmjet emisionin Shqip, dëshminë e parë televizive për ta në vitin 2007. Ja çfarë tregoi për drita

Kauza njerëzore e Suzanna Shkrelit, shqiptarja e parë që kandidon për Kongresin amerikan
  • 2016-10-10

Kauza njerëzore e Suzanna Shkrelit, shqiptarja e parë që kandidon për Kongresin amerikan

Nga Marjana Bulku Ajo është 29 vjeç. Shkollimi dhe edukimi familjar janë shtylla të forta që përforcojnë cilësitë njerëzore, por tek Suzanna Shkreli, shqiptarja e parë që kandidon për në Kongresin amerikan duket se maturimi i ka rrënjët përtej edukimit apo ambicies politike. Ësht

No Pic available
  • 2016-10-04

Të pastrojmë Drinin që na bashkon në Kukës

Në brigjet e liqenit të Kukësit ka nisur fushata një javore “Ta pastrojmë Drinin që na bashkon në Kukës. Fushata zhvillohet në kuadër të projektit CRESSIDA e mbështetur nga Agjencia Amerikane e Mjedisit  dhe Bashkia Kukës. Kjo veprimtari do të ndikojë pozitivisht për të elimi

No Pic available
  • 2016-10-01

Drejtoresha e Teatrit: Ramën e kam shok, por nuk e pranoj si kryeministër

Rita Gjeka, aktorja e njohur dhe sot drejtoreshë e teatrit Migjeni, i kundërpërgjigjet në një intervistë kreut të qeverisë, pas deklaratës së tij në Parlament. Rama përmendi emrin e Gjekës, si asistente e Jozefina Topallit, ndërsa tregonte për investimet në teatrin e Shkodrës. Por p