Rezultate te kerkimit per termin: +Shkreli

Meta: total 1000 / total_found 1270 / time 0.000 / keyword[0] shkreli / docs[0] 1270 / hits[0] 2425 /
Rita Gjeka: Ramën e kam shok, por nuk e pranoj si kryeministër. Ai smund të tallet as me mua dhe as me Jozefinën
  • 2016-10-01

Rita Gjeka: Ramën e kam shok, por nuk e pranoj si kryeministër. Ai smund të tallet as me mua dhe as me Jozefinën

Rita Gjeka, aktorja e njohur dhe sot drejtoreshë e teatrit Migjeni, i kundërpërgjigjet në një intervistë kreut të qeverisë, pas deklaratës së tij në Parlament. Rama përmendi emrin e Gjekës, si asistente e Jozefina Topallit, ndërsa tregonte për investimet në teatrin e Shkodrës. Ja

No Pic available
  • 2016-09-28

Suzana Shkreli: Unë do të jem shqiptarja e parë në Kongresin Amerikan

Nga Kozeta Turishta Suzana Shkreli është 29 vjeç. Është gruaja më e re kandidate për Kongresin Amerikan, dhe shqiptarja e parë që kandidon për të qenë pjesë e Kongresit në Shtetet e Bashkuara, duke përfaqësuar distriktin 8 të Miçigan. Prokuroja shqiptaro-amerikane, fitoi përballë

No Pic available
  • 2016-09-27

Suzana Shkreli: Unë do të jem shqiptarja e parë në Kongresin Amerikan!

Suzanna Shkreli është 29 vjeç. Është gruaja më e re kandidate  për Kongresin Amerikan, dhe shqiptarja e parë që kandidon për të qenë pjesë e Kongresit në Shtetet e Bashkuara, duke përfaqësuar distriktin 8 të Michigan. Prokuroja shqiptaro amerikane, fitoi përballë kandidaturave t

Nishani dekoron personalitete shqiptaro-amerikane në SHBA
  • 2016-09-24

Nishani dekoron personalitete shqiptaro-amerikane në SHBA

Presidenti i Republikës Bujar Nishani vlerësoi dhe çmoi në një ceremoni mbresëlënëse dekorimi në SHBA, në prani të shumë bashkatdhetarëve, kontributin mjaft të rëndësishëm të disa personaliteteve shqiptaro-amerikane me veprimtari të shquar atdhetare e shoqërore. Kryetari i Shteti

No Pic available
  • 2016-09-23

Lista me emrat e deputetëve të maxhorancës që kundërshtuan pr/ligjit të mbetjeve

Pr/ligji  për disa shtesa dhe ndryshime në ligjin nr. 10 463, datë 22.9.2011, për menaxhimin e integruar të mbetjeve”, të ndryshuar kaloi me 63 vota pro, 26 kundër dhe 4 abstenim. Ndërkohë disa deputetë të PS, LSI-se, PDIU nuk votuan Ne po ju sjellim emrat e deputetëve kush votoi

No Pic available
  • 2016-09-23

Lista me emrat e deputetëve të maxhorancës që kundërshtuan mbetjet

Pr/ligji  për disa shtesa dhe ndryshime në ligjin nr. 10 463, datë 22.9.2011, për menaxhimin e integruar të mbetjeve, të ndryshuar kaloi me 63 vota pro, 26 kundër dhe 4 abstenim. Ndërkohë disa deputetë të PS, LSI-se, PDIU nuk votuan. Ne po ju sjellim emrat e deputetëve kush votoi kundë

EMRAT/ Kush nga deputetët votoi pro dhe kundër për importin e mbetjeve ( ja 27 rebelët e mazhorancës)
  • 2016-09-23

EMRAT/ Kush nga deputetët votoi pro dhe kundër për importin e mbetjeve ( ja 27 rebelët e mazhorancës)

Maxhoranca arriti të miratojë me 63 vota pro, 26 kundër dhe 4 abstenim projektligjin për menaxhimin e integruar të mbetjeve. Pas 10 orë debatesh dhe kundërshtimesh mes deputetëve të maxhorancës e opozitës, Grupi Parlamentar i PS-së me mbështetjen edhe të deputetëve të LSI-së arri