Rezultate te kerkimit per termin: +Shkreli

Meta: total 1000 / total_found 1270 / time 0.000 / keyword[0] shkreli / docs[0] 1270 / hits[0] 2425 /
No Pic available
  • 2016-09-23

Mbetjet, emrat e deputetëve që nuk votuan projektligjin

Mbrëmë vonë me 63 vota Kuvendi miratoi projektligjin për importin e mbetjeve. Më poshtë po ju paraqesim listën me deputetët që nuk votuan ligjin, apo edhe ata që abstenuan. Deputetët që votuan kundër Ben Blushi, PS Mimoza Hafizi, PS Dashamir Peza PS Vangjel Dule i PBDNJ Arben Ristani PD

No Pic available
  • 2016-09-09

Sakrali pagan në Kurvelesh, Artan Shkreli: O Zot, po të mos e shihja nuk do e besoja!

Nuk do ta besoja po të mos e kisha parë, kështu shkruan Artan Shkreli i cili është Këshilltari për Trashëgiminë në Kryeministri. Ai është habitur kur ka mësuar se në Kurvelesh ka ekzistuar një vend sakral pagan, ku njerëzit nuk besonin në fe, por në lisa. Shënimi i plotë i Shkrel

E akuzojnë si shërbëtor të Berishës, ja reagimi i ish-kryeministrit Meksi
  • 2016-09-09

E akuzojnë si shërbëtor të Berishës, ja reagimi i ish-kryeministrit Meksi

Në debatet në rrjetet sociale është përfshirë dhe ish-kryeministri demokrat Aleksandër Meksi, i njohur për shpirtin e tij rebel, dhe ndoshta ndër të vetmit që kundërshtonte ish-presidentin Berisha. I kam shërbyer Shqipërisë sa munda dhe aq sa më mbështesnin. Kjo është përgjigj

Debati për stadiumin e Shkodrës, qeveria: Vlerën e shpronësimit ta caktojë Këshilli Bashkiak
  • 2016-09-03

Debati për stadiumin e Shkodrës, qeveria: Vlerën e shpronësimit ta caktojë Këshilli Bashkiak

Këto ndërtesa, shtëpi banimi dhe biznese, ngjitur me stadiumin e sapo rikonstruktuar të Shkodrës janë kthyer në një mollë shërri mes qeverisë dhe Bashkisë së qytetit. Bashkia e Shkodrës ka detyrimin të bëjë shpronësimin në mënyrë që ato të shemben për t'i hapur rrugë nd

Mbi autorësinë e krimit ndaj stadiumit Qemal Stafa
  • 2016-08-27

Mbi autorësinë e krimit ndaj stadiumit Qemal Stafa

FATOS LUBONJA Që të kryesh një akt kriminal, si shkatërrimi i stadiumit "Qemal Stafa", pjesë integrale e Ansamblit të Bozios, i mbrojtur edhe me ligj si monument kulture, nuk është e lehtë. Që të kryhet kjo punë, duhet që autori/ët të ketë minimalisht katër karakteristika: Së par

Çfarë ndodh në Dukagjin, rrëfehet punëtori në plantacionet me kanabis
  • 2016-08-26

Çfarë ndodh në Dukagjin, rrëfehet punëtori në plantacionet me kanabis

Nga Dukagjini një burrë bëhet dëshmitar i asaj çfare ndodh në plantacionet me kanabis sativa. Ai iu drejtua policisë dhe prokurorisë së Shkodrës, por siç tregon ai, asnjë prej tyre nuk i hapi dyert, ndaj ai kërkoi ndihmën e ABC News. Intervistën me punetorin e plantacioneve të drog

No Pic available
  • 2016-08-16

Pamje të frikshme nga shkatërrimi i trashëgimisë kulturore në Durrës

Nga Ark. Restaurator, Reshat GEGA Menjëherë pas këtij momenti nuk kishin të ndalur ndërtimet shumëkatëshe brenda zonës arkeologjike të këtij qyteti, duke shkatërruar dhe zhbërë një pjesë të paimagjinueshme të situatës urbane antike dhe materialit arkeologjik të nëntokës. Ë