Rezultate te kerkimit per termin: +Shkreli

Meta: total 1000 / total_found 1270 / time 0.000 / keyword[0] shkreli / docs[0] 1270 / hits[0] 2425 /
Këto vende nesër mbesin pa rrymë
  • 2016-08-10

Këto vende nesër mbesin pa rrymë

KEDS-i ka njoftuar për ndërprerjet e planifikuara të furnizimit me energji elektrike në disa zona, për shkak të mirëmbajtjes së rrjetit nëpër distrikte. Prishtinë Më 11.08.2016 ne NS 110/35/10 kV Prishtina 1 do të shkyçen: Dalja 10 kV J15 Kampi Jordanez (10000010) prej orës 16:00 - 20

Fortesa e zhdukur e Sarandës në foton e vitit 1892
  • 2016-07-31

Fortesa e zhdukur e Sarandës në foton e vitit 1892

Arkitekti Artan Shkreli i cili mban dhe postin e këshilltarit të Ramës për çështjet e territorit dhe urbanistikës ka postuar në facebook një foto që sipas tij daton në vitin 1892. Në foto, thotë ai, konstatohen rrënojat e një fortese te periudhes otomane në limanin e 40 Shenjtoreve

No Pic available
  • 2016-07-31

Artan Shkreli: Foto e fortesës së Sarandës në vitin 1892, sot e zhdukur

Artan Shkreli, këshilltari i Kryeministrit për Çështjet e Territorit dhe Urbanistikës, ka postuar në rrjetet sociale, një foto nga Saranda e vitit 1892. Sipas përshkrimit të Shkrelit, në këtë foto konstatohen rrënojat e një fortese të periudhës otomane në limanin e 40 Shenjtorëve (

Forumi për trashëgiminë, apel qytetarëve: Të mbrojmë Kalanë e Lezhës
  • 2016-07-30

Forumi për trashëgiminë, apel qytetarëve: Të mbrojmë Kalanë e Lezhës

Forumi për Mbrojtjen e Trashëgimisë Kulturore i bën thirrje qytetarëve të bashkohen për mbrojtjen e Kalasë së Lezhës. Kalaja e Lezhës Prej dy javësh, Gjykata e Apelit ka rrëzuar kërkesën e Ministrisë së Kulturës për rishqyrtimin vendimit të Gjykatës së Shkallës së Parë, e

No Pic available
  • 2016-07-30

Haqif Mulliqi: Jeta ime mes lumturisë dhe zhgënimeve

Intervistë me dramaturgun Haqif Mulliqi TRIBUNA:  Cila është ideja jote për lumturinë? HAQIF MULLIQI: Aristofani e ka thënë me një rast se nuk ekziston në botë një njeri i cili është përgjithmonë i lumtur. Mbase edhe kishte të drejtë. Besohet se as budallai nuk është përjetësis

No Pic available
  • 2016-07-20

Katër gishtat e Erdoganit dhe ironia e këshilltarit të Ramës me turqit

Qindra mijëra njerëz e kaluan të premten e kaluar nëpër rrugët dhe sheshet e Turqisë, ndoshta ishin edhe miliona, duke sfiduar çdo mundim. Zor se ndodkush prej tyre fjeti gjumë atë natë. Recep Tayyip Erdogani u bëri thirrje atyre, i mbëshettur nga hoxhallarët dhe megafonët e xhamive,

Biblioteka e Pejës, njëra ndër bibliotekat më të vjetrat në Kosovë, ngadalë po këndellet
  • 2016-07-16

Biblioteka e Pejës, njëra ndër bibliotekat më të vjetrat në Kosovë, ngadalë po këndellet

Biblioteka "Azem Shkreli" në Pejë është njëra ndër bibliotekat më të vjetrat në Kosovë, pasi aktiviteti i saj daton që nga viti 1836, mirëpo sot kjo bibliotekë ka vetëm 2.890 lexues të rregullt duke përfshirë të gjitha grupmoshat, si dhe një fond solid librash prej 18.354 tituj,