Rezultate te kerkimit per termin: +Shkreli

Meta: total 1000 / total_found 1270 / time 0.000 / keyword[0] shkreli / docs[0] 1270 / hits[0] 2425 /
Nuk do ta besoni se çfarë u gjet në zyrën e shqiptarit më të urryer në SHBA
  • 2016-07-16

Nuk do ta besoni se çfarë u gjet në zyrën e shqiptarit më të urryer në SHBA

Martin Shkreli, njëri nga personat më të urryer në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, i cili bleu një ilaç jetik për të sëmurët me HIV-Aids dhe e rriti çmimin 5 mijë herë më shumë, është rikthyer sërish në qendër të vëmendjes. Bëhet fjalë për një thesar të rrallë dhe hist

Peng realizimi i filmit Kërshëndellat
  • 2016-07-15

Peng realizimi i filmit Kërshëndellat

Rekuiem në kujtim të regjisorit të njohur Ismail Ymeri (1956-2016) Regjisori Ismail Ymeri (Baks, Drenicë) ka ndërruar jetë në mbrëmjen e së enjtes në Stokholm. Takimi i herëpashershëm me shkas. Realizimi i një nga veprave më të njohura kinematografike të realizuara në Kosovë në vi

Loti i ndrydhur i autorit Adem F. Gashi
  • 2016-07-15

Loti i ndrydhur i autorit Adem F. Gashi

Vëllimi me poezi "Loti i ndrydhur", i autorit Adem F. Gashi, me redaktor Gani Bajrami e recensues Hamza Halabaku dhe Sulejman Dërmaku sapo ka dalë nga shtypi si edicion i Bibliotekës "Shkreli" të botimeve "Shkëndija" në Prishtinë. Këto poezi autori Adem F. Gashi, i cili për më shumë se

Shqiptarja Suzana Shkreli synon Kongresin Amerikan
  • 2016-07-12

Shqiptarja Suzana Shkreli synon Kongresin Amerikan

Shqiptarja Suzana Shkreli e cila ushtron detyrën e prokurores në Macomb në Departamentin për mbrojtjen e fëmijëve në Shtetet e Bashkuara, i është futur garës për kandidate të Kongresit Amerikan. Ajo së fundmi ka postuar në ueb-faqen suzannaforcongress.com, në të cilën zotohet se do

Ledi Shamku sulmon Mirela Kumbaron (dhe një poezi për Skënderbeun)
  • 2016-07-05

Ledi Shamku sulmon Mirela Kumbaron (dhe një poezi për Skënderbeun)

Nga Ledi Shamku Mendoj se i ashtuquajturi "historian" turk qe i ka lejuar vetes te fyeje figuren e Heroit Tone Kombetar mu ne Memorialin e Tij ne Lezhe, duhet te shpallet ZYRTARISHT "persona non grata" ne krejt territorin e Republikes se Shqiperise. Kaq per ate sharlatan. E gjithesesi nje pyetje me

No Pic available
  • 2016-06-29

Suzana Shkreli, një shqiptare drejt Kongresit Amerikan

E njohur si prokurore aktive në SHBA më herët zonjusha amerikano - shqiptare, Suzanna Shkreli mori nominimin si kandidate e Partisë Demokrate të Amerikës për në Kongresin Amerikan në shtetin e Michiganit. Shqiptarët në SHBA duket se kanë mundësinë e artë për të patur zërin e t

KISHA NJËMIJËVJEÇARE E KALIVARES
  • 2016-06-29

KISHA NJËMIJËVJEÇARE E KALIVARES

Histori dhe gjurmime (Anno Domini 1154) NDUE DEDAJ Në kulturën shqiptare janë ca tempuj të krishterë që nuk duhej tu ishte bjerrë shkëlqimi i shekujve, edhe pse prej tyre nuk ka dalë Formula e Pagëzimit, Meshari, Çeta e Profetëve etj. E vërteta është se ato ishin po aq çerd