Rezultate te kerkimit per termin: +Shkreli

Meta: total 1000 / total_found 1270 / time 0.000 / keyword[0] shkreli / docs[0] 1270 / hits[0] 2425 /
Unaza e Re dhe Sheshi Shqiponja, ja projekti transformues (FOTO)
  • 2018-05-02

Unaza e Re dhe Sheshi Shqiponja, ja projekti transformues (FOTO)

#td_uid_1_5aea0efacc79a .td-doubleSlider-2 .td-item1 { background: url(http://gazeta-shqip.com/lajme/wp-content/uploads/2018/05/Untitled-5-768x340-1-80x60.png) 0 0 no-repeat; }

Rruga e Kombit, konsultimet publike paralel me negociatat me koncesionarin
  • 2018-04-13

Rruga e Kombit, konsultimet publike paralel me negociatat me koncesionarin

Konsultimet publike të qeverisë po bëhen paralel me koncesionarin. Zv.ministri i Infrastrukturës dhe Energjisë Artan Shkreli bëri të ditur në takimet me banorët e Hasit dhe të Kukësit se Rruga e Kombit duhet të përfundojë së ndërtuari. Për të mbaruar kjo rrugë, sipas projekteve

Tarifa e Rrugës së Kombit, nisin konsultat me banorët pas protestave
  • 2018-04-12

Tarifa e Rrugës së Kombit, nisin konsultat me banorët pas protestave

Qeveria ka nisur konsultat me banorët e zonave që preken nga tarifa e rrugës së Kombit, menjëherë pas protestave, dhe pas pranimit nga ana e kryeministrit se konsultimi duhej bërë më herët. Zv. ministri i Infrastrukturës dhe Energjisë, Artan Shkreli ka nisur konsultimet me banorët e T

No Pic available
  • 2018-03-09

Shqiptari më i urryer, Martin Shkreli dënohet me 7 vite burg

Shqiptari Martin Shkreli, ish-drejtuesi ekzekutiv i një firme ilaçesh në SHBA, është shpallur fajtor për mashtrimin e investitorëve, duke u dënuar nga gjykata me shtatë vjet burg. 34-vjeçari shpërtheu në lot dhe tha se është penduar në seancën gjyqësore, që u zhvillua në gjykatën

Ndërtimet në Theth, kod gjerman për të unifikuar banesat
  • 2018-02-10

Ndërtimet në Theth, kod gjerman për të unifikuar banesat

Thethi është pjesë e Alpeve Shqiptare, Parkut më të Madh Kombëtar në vend, një zonë ku trysnia e turizmit nuk e ka frenuar dot ndërtimin, duke bërë që në shume raste të humbasë tradita. Bazuar mbi këtë traditë arkeologe dhe planifikues urbane shqiptare e gjermane kanë hartuar nj

PRISHTINË-TIRANË, DIALOGU QË MUNGON
  • 2017-12-28

PRISHTINË-TIRANË, DIALOGU QË MUNGON

Alda Bardhyli Letërsia shqipe që bëhet në Kosovë gjithnjë i ka ngjasuar asaj pjese të rrëfimit ku bie mjegulla. Përtej kontekstit historik ku dy hapësirat kulturore shqipe u zhvilluan, socrealizmi në Shqipëri dhe të qenurit nën ombrellën e ish-Jugosllavisë në Kosovë, duket se pas r

Një libër që nuk do të ekzistonte, pa Çabejin
  • 2017-11-16

Një libër që nuk do të ekzistonte, pa Çabejin

Ardian Vehbiu Libri im i ri ende nuk më ka rënë në dorë; është shtypur, por jashtë Shqipërisë. Do të mbërrijë në kohë për Panairin, por ndërkohë më dërguan një foto. Fotoja më kënaq, por edhe më fut në mendime. Duke filluar nga një ndjenjë mallëngjimi, përgjegjësie dhe