Rezultate te kerkimit per termin: +Shkreli

Meta: total 1000 / total_found 1270 / time 0.000 / keyword[0] shkreli / docs[0] 1270 / hits[0] 2425 /
No Pic available
  • 2017-06-10

FOTOT / Sheshi Skënderbej ftesë nga Bienalja e Arkitekturës në Çikago 2017

Sheshi Skënderbej hapet sot në mbrëmje për qytetarët, pas 10 muajsh punime intensive, por suksesi i projektit duket se ka thyer tashmë kufijtë e Tiranës dhe Shqipërisë. Në Bashkinë e Tiranës ka mbërritur një ftesë nga Bienalja e Arkitekturës së Çikagos, një nga evenimentet më pr

Musa Ramadani dhe kërkimi i fatit të Franc Kafkës
  • 2017-06-07

Musa Ramadani dhe kërkimi i fatit të Franc Kafkës

Shkrimtari pritet ti akordohet çmimi Kadare këtë të premte Musa Ramadani, shkrimtari nga Kosova pritet të marrë këtë të premte çmimin Kadare, që u akordua një javë më parë në ditët e kulturës që u mbajtën në Razëm. Ai u vlerësua nga juria, me romanin në dorëshkrim Profeti ng

Rezart Palluqi nderohet me çmimin Azem Shkreli për romanin e tij, Shtëpia me dy çati
  • 2017-06-05

Rezart Palluqi nderohet me çmimin Azem Shkreli për romanin e tij, Shtëpia me dy çati

Romani “Shtëpia me dy çati” i autorit Rezart Palluqi nderohet me çmimin “Azem Shkreli” në Gjermani. Suksesi dhe vlerësimi që ka marrë romani i Palluqit,  si nga kritika ashtu edhe nga lexuesi, nuk ka qenë e rastësishme, as artificiale. Kjo u vërtetua edhe në konku

No Pic available
  • 2017-05-11

5 gjyqtarët që kanë në dorë fatin e zgjedhjeve

Kolegji Zgjedhor ka vendosur me short trupën gjykuese që do të shqyrtojë kërkesën e PAA, mbështetur nga Partia Demokratike dhe opozita për rrëzimin e datës 18 qershor për zhvillimin e zgjedhjeve parlamentare, pasi listat e kandidatëve për deputetë sipas tyre janë dorëzuar jashtë afa

No Pic available
  • 2017-04-15

Në shtator nis projekti për rikonceptimin e zonës historike, Vlorë

Në Vlorë, në fund të shtatorit, do të nisë restaurimi i zonës historike të qytetit, në rrugën  “Justin Godard” ku ndodhen dhe disa monumente kulture të kategorisë së parë. Për kryebashkiakun Dritan Leli, zona historike do të konceptohet si një e tërë, një pol që

No Pic available
  • 2017-04-12

Vlorë, Lungomare gati për sezonin veror

Sezoni turistik do ta gjejë të përfunduar projektin e Lungomares. Garancia është dhënë nga kryebashkiaku i Vlorës Dritan Leli dhe arkitekti Artan Shkreli teksa kanë inspektuar punimet që vijojnë me ritme të përshpejtuara. Leli: Sezonin turistik në ato muajt klasik do ta gjejë projekti

No Pic available
  • 2017-03-19

Kafja e Madhe e Shkodrës në prag restaurimi, arkitektët: Bashkia të japë leje

Në Shkodren e tij Kolë Idromeno, artisti shumë dimensional la gjurmë të pashlyeshme, që edhe sot lartësohen krenarisht në qytetin e artit dhe kulturës. Kafja e Madhe ishte një prej këtyre objekteve, ku të gjithë vizitorët që preknin Shkodrën e atyre viteve, gjendeshin përballë një