Rezultate te kerkimit per termin: +Shkreli

Meta: total 1000 / total_found 1270 / time 0.000 / keyword[0] shkreli / docs[0] 1270 / hits[0] 2425 /
Zgjidhen me short 8 gjyqtarët që do kenë në dorë zgjedhjet 2017
  • 2016-12-10

Zgjidhen me short 8 gjyqtarët që do kenë në dorë zgjedhjet 2017

Është hedhur mbrëmjen e kësaj të premteje shorti për përzgjedhjen e 8 anëtarëve të Kolegjit Zgjedhor të Gjykatës së Apelit. Nga shorti të zgjedhur kanë dalë gjyqtarët Artur Malaj, Tomorr Shkreli, Ridvan Hado, Shkëlqim Mustafa, Lindita Sinanaj, Gjin Gjoni, Astrit Kalaja dhe Sotiraq

Nga Gjin Gjoni, te Astrit Kalaja, kush janë 8 gjyqtarët që do kenë në dorë zgjedhjet e 2017
  • 2016-12-10

Nga Gjin Gjoni, te Astrit Kalaja, kush janë 8 gjyqtarët që do kenë në dorë zgjedhjet e 2017

Mbledhja e KLD-së për të zgjedhur trupën e Kolegjit të ri Zgjedhor duhej të niste në orën 18, por ajo u parapri nga një tjetër mbledhje që zgjati për 120 minuta, në të cilën u vendos që nga gara mes 92 gjyqtarëve të përjashtohen 2 prej tyre për shkak të moshës në prag të

Zgjidhen me short 8 anëtarët e Kolegjit Zgjedhor
  • 2016-12-09

Zgjidhen me short 8 anëtarët e Kolegjit Zgjedhor

Është hedhur mbrëmjen e kësaj të premteje shorti për përzgjedhjen e 8 anëtarëve të Kolegjit Zgjedhor të Gjykatës së Apelit. Nga shorti të zgjedhur kanë dalë gjyqtarët Artur Malaj, Tomorr Shkreli, Ridvan Hado, Shkëlqim Mustafa, Lindita Sinanaj, Gjin Gjoni, Astrit Kalaja dhe Sotiraq

Shqiptari më i urryer në botë merr një shuplakë nga këta gjimnazistë
  • 2016-12-01

Shqiptari më i urryer në botë merr një shuplakë nga këta gjimnazistë

Vitin e kaluar, shqiptari Martin Shkreli zuri tituj kryesorë të mediave botërore kur bleu një ilaç anti-parazit dhe e ktheu brenda natës nga 13.50 dollarë në 750 dollarë për tablet. Por një grup gjimnazistësh në Australi kanë krijuar në laboratorin e shkollës së tyre një përb

Masakra e Tiranës në 1944, si i vrau Enver Hoxha shokët e Liceut
  • 2016-11-20

Masakra e Tiranës në 1944, si i vrau Enver Hoxha shokët e Liceut

Historiani Uran Butka rikthen edhe njehere momentet e diteve te para te clirimit te Tiranes. Ne nje shkrim per gazeten Panorama ai thekson faktin qe ne masakren e Tiranes, Enveri ekzekutoi te gjithe shoket e tij te Liceut.  Nga Uran Butka Terrori komunist gjatë luftës arriti kulmin me masakr

No Pic available
  • 2016-11-17

FOTOT / Çfarë fshihet brenda tunelit antibërthamor tek Ministria e Brendshme

Një tjetër muze do ti shtohet Tiranës ku qytetarët e saj do të kenë mundësi të prekin nga afër një pjesë të historisë që është e panjohur për publikun deri sot. Në kuadër të 104 vjetorit të Pavarësisë, me datë 28 nëntor në Tiranë do të hapet edhe muzeu i Bunkerit. Ky muze

FOTOT/ Brenda bunkerit që protestuesit e PD-së i vunë flakën: Çfarë fshihet në të
  • 2016-11-17

FOTOT/ Brenda bunkerit që protestuesit e PD-së i vunë flakën: Çfarë fshihet në të

Bunkeri antiatomik që ndodhet në qendër të Tiranës, pritet të hapet shumë shpejt. Në ambientet e jashtme, rrethimi i vendosur për të ndaluar kureshtarët të afrohen te ky objekt, është duke u hequr. Gjurmët e djegies dhe dhunës mbi bunkerin e djegur nga protestuesit e opozitës pr