Rezultate te kerkimit per termin: +Shkrime

Total: 4504
No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:21.048Z

Ndreca i përgjigjet Islamit: Skam bërë komente për Nishanin. Gegërishten e përdor në shkrime jozyrtare

(E PERDITESUAR)- Prezantimi i tre kandidaturave për ambasadorë në Maqedoni, Kosovë dhe Vatikan është shoqëruar me debate në Komisionin e Jashtëm. Debate ka pasur fillimisht mbi kandidaturën e Ardian Ndrecës, i cili është propozuar si ambasador në Vatikan. Deputeti demokrat, Kastriot

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:27.761Z

Ndocaj: PS-ja nuk ka nevojë për shkrime dhe hartime

“Sot, Partia Socialiste nuk ka nevojë vetëm për shkrime e hartime, por ka nevojë për iniciativa konkrete.” Kështu i është drejtuar kandidati Eduard Ndocaj rivalit të tij për drejtimin e PS-së, Ben Blushi. Në një reagim në profilin e tij në “Facebook”, Ndocaj th

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:32.866Z

Gazetari i Corriere della Sera: Njerëz në PD kanë porositur shkrime negative për Shqipërinë

Gazetari shqiptar, Leonard Berberi, i cili punon në gazetën italiane Corriere della Sera, i pyetur për sponsorizimet e shkrimeve nga politika shqiptare në mediet e huaja, tha se njeh raste të tilla. Ne këtu në Corriere della Sera, ndjekim rrugën zyrtare, kemi burimet tona, informohemi tek bu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:12.219Z

Jolanda Guazzoni në shkrime dhe kujtime

Përkthyesja e Migjenit dhe Mjedës në italishte, kritikja e viteve 30-40, e filloi nga e para jetën në Shqipëri. Së shpejti në një botim, shkrimet, studimet dhe letërkëmbimet e rinisë përgatitur nga e bija, Klara Kodra Pak njerëz e kujtuan dje Jolanda Guazzoni Kodrën (1910 - 1963

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:44.139Z

Bonjur DAlbania shkrime nën hijen e bombave

Nga Leonard Veizi Padyshim që francezët janë ndjerë mirë në territorin shqiptar, mes një populli sa mosbesues ndaj të huajve me uniformë, aq edhe miqësor e besnikë po tu fitohej besimi. Natyrisht ky nuk është një konkluzioni i im, por në këtë përfundim dal pasi kam lexuar librin Bo

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:21.503Z

Qosja: Beteja ime me shkrime kundër shovinizmit serb

Intervistë me akademikun dhe shkrimtarin Rexhep Qosja Profesor, ditarin tuaj Dëshmitar në kohë historike e keni filluar në vitin 1966, që do të thotë se tridhjetë vjetët e para të jetës suaj nuk i keni rrëfyer, qoftë edhe në formë kujtimesh. E di që nuk është në natyrën tuaj të

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:52.436Z

Zbulohen shkrime nga presidenti Linkoln

Disa ekspertë thonë se kanë zbuluar shënime me shkrimin e Linkolnit në një libër të vjetër me argumente pro ekzistencës së racizmit. Ata thonë se Linkolni mund ta ketë lexuar librin për të kuptuar më mirë logjikën e kundërshtarëve të tij

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama