Rezultate te kerkimit per termin: +Shkrime

Total: 4504
No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:42.707Z

Shamata: Arsimi i mesëm dhe i lartë duhet të profilizohet

Korçë- Arsimi i mesëm dhe ai i lartë duhet të profilizohen për tju përshtatur tregut të punës, ndërsa reforma e financimit të sitemit të lartë arsimor do të sjellë një impakt në cilësinë e studentëve. Kështu u shreh sot gjatë zhvillimit të punimeve të konferencës rajonale mb

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:44.988Z

Pogradec, Topi thirrje klasës politike për dialog

Pogradec- Presidenti i vendit Bamir Topi ka deklaruar nga qyteti i Pogradecit se nevojitet që partitë politike të nisin dialogun. Gjatë pjesëmarrjes së tij në 20 vjetorin e krijimit të kompleksit shkollor Nehemia, kreu i shtetit Topi ka bërë apel që politka shqiptare duhet të gjejë rrug

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:39.380Z

Bruksel, Greqisë i falet 50% e borxhit

Bruksel- Liderët e eurozonës arriten mbrëmë një marrëveshje me bankat private, nga e cila bankat do ti falin Greqisë 50% të huasë. Në takimin i mbrëmshëm në Bruksel, i krerëve të Bashkimit Europian Presidenti francez Nikolas Sarkozi, Kancelarja gjermane Angela Merkel dhe Drejtoresha e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:39.376Z

Kafeja, e shëndetshme për trurin

Sipas studimeve të fundit konsumimi i rregullt i kafesë pengon shfaqjen e dëmtimeve të cilat i shkakton kolesteroli, dhe njëkohësisht zvogëlon rrezikun për paraqitjen e demencës. Studime me përpara  kanë treguar ndikimin pozitiv të konsumimit të kafesë në zvogëlimin e rrezikut për

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:42.503Z

Këshilli Mbikqyrës i BSH-së, Ermelinda Meksi pranon kandidaturën

Tiranë- Deputetja e Partisë Socialiste, Ermelinda Meksi ka pranuar të kandidojë si anëtare e Këshillit Mbikqyrës të Bankës së Shqipërisë. Mesohet se sot përpara se të nisë seanca parlamentare, është zhvilluar një mbledhje në Grupin Parlamentar të PS-së, në të cilën zonja Meks

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:38.050Z

A RREZOHET SALIU ME EDITORIALE?

Nga EDI RAMA Kam ndeshur herëpashere këto kohë në këtë blog, po edhe në komente që më kanë mbërritur nga të tjera tribuna, një shprehje të habitshme: Nuk rrëzohet Saliu me editoriale! A thua se për qëllim të editorialeve të mia kam shpallur rrëzimin e Saliut (?) ose ende më keq,

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:41.878Z

Meta-Prifti, sot priten përfundimet e ekspertizës shqiptare

Tiranë- Tre ekspertët e videos Meta-Prifti pritet të dorëzojnë sot në Gjykatën e Lartë ekspertizën e tyre, lidhur me autenticitetin apo jo të kasetës. Artur Rrahamani, Ermal Beqiri dhe Ardian Pollo janë emrat e tre ekspertëve të cilët do japin vlerësimin e tyre, përsa i përket eksp

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama