Rezultate te kerkimit per termin: +Shkrimtari

Total: 7663
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:37.667Z

Kërcënohet nga mafia shkrimtari Roberto Saviano

Romë, 29 gusht, NOA Policia ende nuk ka dhënë një variant të saktë për ngjarjen. Por media dhe njerëzit e afër të shkrimtarit të librit Gomora e kanë cilësuar si një paralajmërim nga mafia. Një sinjal me shumë kuptime, tipik si fragmentet e librit të tij që përshkruan maf

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:45.104Z

FOTOT/ Tirana në sytë e një shkrimtari

Fotografi dhe shkrimtari Aleksandër Williamson udhëtoi në Shqipëri në shtator të vitit 2015 për të marrë pjesë në dasmën e vëllait të tij. Fotot e shkrepura gjatë udhëtimit me një kamera analoge u bënë pjesë e serisë së fotove Toka e Shqiponjave, një eksplorim i qendrave ur

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:24.535Z

Shkrimtari Dritëro Agolli shtrohet në spital

Shkrimtari i njohur, Dritëro Agolli, shtrohet në spital. Burime nga spitali i bënë me dije gazetares së Ora News, Manjola Hasa, se Agolli ndodhet i shtruar në Sanatorium. Vetëm pak kohë më parë në muajin tetor, shkrimtari i njohur festoi 85-vjetorin. Të parët për lajmin e fundit. Ndiqn

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:52.062Z

Sulmohet shkrimtari shqiptar ne Suedi

Hamit Gurguri Malme 17 Shkurt 2011 NOA/ Ramadan Seitaj 8211 Ne hyrje te nderteses ku banon ne Gislaved te Suedise eshte sulmuar sot fizikisht shkrimtari Hamit Gurguri. Ai u sulmua me thike nga nje grup per te cilet Hamiti mendon se ishin serbe. Njeri nga sulmuesit qe kishte shenjen e policise e sulm

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:41.591Z

SHKRIMTARI NË MËRGIM

Ky mërgim më duket të jetë kushti sine qua non i të qenit shkrimtar, artist i mirëfilltë. Më duket i tillë sepse shkrimtari është pashmangësisht një vatër konfliktesh (tërheqje dhe shtytje, afrim dhe largim, ngritje dhe rënie, siguri të sipërfaqshme dhe dyshime të thella, pohim d

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:26.106Z

Shkrimtari & Nacionaliteti

Në Revistën letrare", 1 maj 1944, Mitrush Kuteli i kthehet debatit për letërsinë dhe kombin, çfarë ndodh me shkrimtarin e një vendi, si shihen raporte e tij mes ndjesisë së gjuhës, kulturës dhe patriotizmit. Përballë këtij mendimi, në një bisedë ekskluzive për standard të s

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:15.422Z

Shuhet shkrimtari Rexhep Zogaj

Prishtinë, 8 qershor - Shuhet shkrimtari Rexhep Zogaj. Në moshën 75-vjeçare, shkrimtari dhe publicisti, Rexhep Zogaj ndërroi jetë sot në kryeqytetin e Republikës së Kosovës, Prishtinë. I ndjeri ishte autor i disa romaneve. Varrimi i të ndjerit do të bëhet nesër në Prishtinë

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama