Rezultate te kerkimit per termin: +Shkrimtarve

Total: 73
No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:44.373Z

Plot mime letrare

Ministria e Kulturs, Rinis dhe Sportit m n fund e ka kuptuar se libri dhe ata q merren me librin duhet t prkrahen. Nj prej mnyrave m t mira pr prkrahjen e shkrimtarve sht dhnia e mimeve letrare, bashk me t cilt atyre u jepen edhe t holla. N nj komunikat pr media, MKRS kame dije se Ministri i Kulturs

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.870Z

Panairi i librit zbret n Vlor

Rreth 5 mij tituj librash do t ekspozohen n panairin e radhs s librit, q zbret nga Ulqini n Vlor, duke ndjekur rrjedhn e Adriatikut. Ky panair, q do t nis me 13 gusht do t mbyllet me 18 t ktij muaji. Mbi 600 tituj t ri do t paraqitet pr her t par, nga 50 botues nga Shqipria, Kosova e Maqedonia. Pana

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.873Z

Kapet me drog Zyhdi Morava

Pluhuri tejet fitimprurs po prfshin gjithnj e m shum, jo vetm trafikantt por edhe intelektualt. Me plot 9 kilogram kokain, sht arrestuar shkrimtari dhe ish-kryetari i Lidhjes s Shkrimtarve Zyhdi Morava. Morava e kishte fshehur drogn n dyert e nj makine, ndrsa e transportonte at me an t nj karoatreci

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:11.428Z

Pas artistëve e shkrimtarëve, edhe sportistët kundër grevës

Pas artistve, shkrimtarve dhe shum personaliteteve t tjera t jetess sociale n vend, edhe sportistt jan bashkuar pr t kundrshtuar grevn e zhvilluar nga deputet t opozits dhe rreth 200 mbshtets t saj. Sportistt kan deklaruar dje se jan kundr grevs s opozits, e cila po mbahet n bule

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:10.744Z

Nderi i Kombit, Topi dekoron Blloshmin, Nelën, Lekën dhe Pipën

Presidenti Bamir Topi dekoron (pas vdekjes) me Urdhrin “Nderi i Kombit” Muzafer Pipn, Vilson Blloshmin, Genc Lekn dhe Havzi Neln. Z. Topi ishte dje i pranishm n prurimin e fotoekspozits s shkrimtarve dhe poetve t vrar nga diktatura (1944-1991) t titulluar “Letrs

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:13.869Z

Berisha, bisedë me fëmijët për letërsinë, dhuron edhe disa libra

Nj takim pr t shkmbyer pasionin e madh pr letrsin, autort e mdhenj shqiptar e t huaj. N zyrn e Kshillit t Ministrave, Kryeministri Sali Berisha ka pritur dhe ka uruar fmijt e 9-vjeares t Institutit “Wilson” pr festn e 1 Qershorit. Kryeministri Berisha u uroi mirseardh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:13.801Z

Sovjetiku i 900-ës!

50-vjetori i vdekjes së Boris Pasternak. Fitues i merituar e në mënyrë aventureske i çmimit Nobel me romanin Doktor Zhivago dhe autori i shumë vëllimeve poetike Vetm 25 km n jug-perndim t Mosks shtrihet Peredelkino, dikur qyteza zyrtare e shkrimtarve rus, e sot nj nga vende

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama