Rezultate te kerkimit per termin: +Shkrimtarve

Total: 73
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:11.657Z

Ish-të përndjekurit, në mbyllje të fotoekspozitës: Të dënohen krimet e komunizmit

Ish-t prndjekurit t mbyllje t fotoekspozits “Letrsi e shkruar brenda telave me gjemba prball plumbave”, prsritin thirrjen pr t’u dnuar krimet e komunizmit. “Mesazhi kombtar q dha kjo fotoekspozite ishte jo politizimit t dijes dhe vlerave t kombit. Por doku

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.863Z

Adnan Mehmeti me aromn e luleve t Majit

Promovimi i krijimtaris s shkrimtarit t mirnjohur Adnan Mehmeti dhe veanrisht me dy librat e tij t fundit, Deti n mes dhe Gjek Marinaj m shum se poet n nj dit t bukur Maji, harlisi ndijimet, muzn e krijuesve dhe rizgjoi ndoshta m shum tulatje shpirtrash, nga smogu i dyndjeve t manis s shkrimeve marr

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.863Z

Promovimi i krijimtaris s poetit Adnan Mehmetit me aromn e luleve t Majit

Promovimi i krijimtaris s shkrimtarit t mirnjohur Adnan Mehmeti dhe veanrisht me dy librat e tij t fundit, Deti n mes dhe Gjek Marinaj m shum se poetn nj dit t bukur Maji, harlisi ndijimet, muzn e krijuesve dhe rizgjoi ndoshta m shum tulatje shpirtrash, nga smogu i dyndjeve t manis s shkrimeve marra

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:19.953Z

Homazh Zyhdi Moravës

Pasditen e dats 9 korrik 2010, pas nj smundjeje t rnd, ndrroi jet shkrimtari Zyhdi Morava, ndrsa sht prcjell dje pr n banesn e fundit nga miq e t afrm. Zyhdi Morava lindi n fshatin Grace t Devollit, m 14 mars 1946. Internohet prej Tirans n fshatin Yrshek pr motive politike. Pr t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:25.930Z

Dobrescu, përkthyesi i Kadaresë në Tiranë

Prkthyesi i letrsis shqipe n gjuhn rumune, Marius Dobrescu, vjen sot n Tiran. sht nj takim zyrtar q sht konfirmuar dje nga Ministria e Kulturs, ku n axhend sht shnuar takimi me Xhaferajn. Marius Dobrescu, autori i shum artikujve publicistik n shtypin rumun pr Shqiprin dhe letrsis

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.870Z

Prkujtohet varja e poetit H Nela

Tribuna ishte bosh, e n vend t personave, aty ishin vendosur lule dhe qirinj. Ishte nj tjetr prkujtim, prkujtimi i atyre burrave dhe grave, i atyre shkrimtarve dhe poetve q u dnuan mizorisht nga sistemi i komunizmit. Aty ishin nnt emra, q t gjith t vrar dhe t prndjekur nga diktatura e errt. T till s

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:19.142Z

Helium: Shqipëria, destinacioni i turizmit dhe investimeve

Problemet e mdha ekonomike q bota ka hasur kt vit kanq njerzit n mbar globin t zgjedhin destinacione t tjera turistike prve atyre tradicionale. Nj destinacion q po lulzon n syt e turistve ndrkombtar sht Shqipria. Organizata britanike "Helium" e konsideruar si tryeza m e madhe elektronike e

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama