Rezultate te kerkimit per termin: +Shkup

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:46.389Z

Shkup CervenkoskiQeveria Gruevskikriminele

SHKUP-Kreu i Lidhjes Social-Demokrate te Maqedonise Branko Cervenkovski u shpreh ne protesten e opozites ne Shkup se nuk do te pajtohet me mjerimin dhe varferine nderkaq e ka akuzuar qeverine per krimet ne vend. Kriminelet me te medhenj ne vend paraqiten si demokrate ndersa kryeministri Nikolla Grue

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:08.531Z

Nimic mberrin ne Shkup

Ndermjetesuesi i Kombeve te Bashkuara per çeshtjen e emrit, Metju Nimic, arrin sot ne Shkup, ku do te zhvilloje bisedime me zyrtaret me te larte te Maqedonise. Gjate vizites ne Shkup e pastaj ne Athine, ai do te shqyrtoje mundesite per zgjidhje te shpejte te mospajtimeve lidhur me kontestin e emri

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:11.828Z

Incidenti në Shkup, arrestohen agresorët

Shkup- Policia e maqedonase  ka bërë të mundur pasditen e sotme arrestimin e personave të cilët rrahën 15 nxënës në Shkup.Sipas një njoftimi të Ministrisë së Brendëshme, sulmi i nxënësve është bërë nga 7 persona të moshave 17-18 vjecc ndaj të cilëve do të ketë padi penale.M

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:49.362Z

Shkup, mjegullalargohet, hapetaeroporti

SHKUP- Aeroporti "Aleksandri i Madh" është i hapur sot për fluturime dhe aterime. Prej dy ditësh mjegulla e dendur kishte vështirësuar fluturimet nga ky aeroport. Aeroporti në Shkup prej ditës së premte ishte i mbyllur për shak të dukshmëri

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:19.133Z

Shkup- Prishtinëmemorandum bashkëpuniminë energjetikë

SHKUP- Maqedonia dhe Kosova nënshkruajnë sot memorandum për bashkëpunim në sektorin energjetik.Memorandumi do të nënshkruhet sot paradite në Shkup nga ministri i Ekonomisë, Famir Besimi dhe ministrja e Energjetikës dhe Minierave të Kosovës, Justina Shiroka-Pula. (mia/BalkanWeb)

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:50.954Z

Shkup perfundon paqesisht tubimi

brbrShqiptaret e Maqedonise mbajten nje proteste paqesore ne Shkup ne shenje pakenaqesie lidhur me vendimin per te denuar me burgim te perjetshem te pandehurit per vrasjen e pesefishte ne Smilkovc ne prill te vitit 2012 Disa qindra tubues u nisen nga sheshi i xhamise Jahja Pasha dhe marshuan me pank

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:44.402Z

Maqedonasit sulmojnë shqiptarët në Shkup

Një krim i zakonshëm ndez sherrin etnik, digjen pronat e banorëve shqiptarë Protesta të dhunshme me sulme ndaj shqiptarëve shpërthyen natën duke u gdhirë e martë në kryeqytetin e Maqedonisë, Shkup, pasi një i ri maqedonas u vra me thikë në çastin kur ai dhe babai i tij po ndiqnin nj

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama