Rezultate te kerkimit per termin: +Shkup

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:11.342Z

Shkup, shqiptarët: Diskriminim në biblioteka

SHKUP- Shqiptarët e Shkupit ankohen per diskriminim edhe në bibliotekat e librit në kete qytet, ku problem paraqitet përfaqësimi, trajtimi dhe mungesa e literaturës në gjuhën shqipe. Shqetësimi është paraqitur nga lëvizja studentore “Dardania” e cila bazuar në ankesat e stud

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:17.637Z

Rock në Shkup

Muzikantët holandezë dhe ata kosovarë nga Rock Shkolla e Mitrovicës do të performojnë muzikë rock në Shkup. Nga Alfred Beka më 19 gusht 2011 në ora 11:50 Edicioni i katërt vjetor i Shkollës Verore të Rock Shkollës së Mitrovicës konsiderohet të jetë më ambiciozi deri më tani.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:11.277Z

Kërcënohet ambasada amerikane në Shkup

Shkup-Ambasada amerikane në Shkup të Maqedonisë, ka marrë dje një letër kërcënuese me pluhur të bardhë. Menjëherë pas marrjes së letrës, stafi i sigurisë ka marrë masa për të parandaluar rreziqet që mund të vinin nga pluhuri në letër. Nxënësit e një shkolle aty pranë, j

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:39.509Z

Han mberrin ne Shkup

brbrKomisioneri per zgjerimin ne Bashkimin Europian ndodhet ne Shkup per te marre pjese ne negociatat mes paleve politike per zgjidhjen e krizes ne vend Perpara takimit te njoftuar per pasditen e kesaj te marte mes krereve te VMRO-DPMNE LSDM BDI dhe PDSH komisioneri Hahn po zhvillon takime te ndara

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:23.811Z

Fyle dhe Sannino ne Shkup

Fyle dhe Sannino ne Shkup E marte 09 Prill 2013 0915 Fyle dhe Sannino ne ShkupEurokomisioneri per zgjerim i BE-se Shtefan Fyle dhe drejtori i Drejtorise per Zgjerim Stefano Sanino kane mberritur per nje vizite ne Shkup Dy zyrtaret e Komisionit Evropian do te nisin agjenden e takimeve me kreun sh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:49.670Z

Shkup: Protesta degjeneron në dhunë

Në Shkup janë grumbulluar dje mijëra vetë, duke protestuar kundër dënimit me burgim të përjetshëm të gjashtë shtetasve maqedonas me kombësi shqiptare, për të cilët është dhënë vendimi paraprak me dënim të përjetshëm, pas akuzave për vrasjen para dy vjetëve të pesë maqedona

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:44.411Z

Shkup bombe biznesmenit shqiptar

Nje bombe dore shpertheu mbreme ne oborrin e shtepise se biznesmenit shqiptar Enver Maliqi ne lagjen Zhelezara ne Shkup. Nga shperthimi nuk ka pasur persona te plagosur por vetem deme materialeve si thyerje e xhamave dhe demtime te tjera. Sipas nje njoftimi zyrtar te Ministrise se Bren

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama