Rezultate te kerkimit per termin: +Shkup

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:23.811Z

Fyle dhe Sannino ne Shkup

Fyle dhe Sannino ne Shkup E marte 09 Prill 2013 0915 Fyle dhe Sannino ne ShkupEurokomisioneri per zgjerim i BE-se Shtefan Fyle dhe drejtori i Drejtorise per Zgjerim Stefano Sanino kane mberritur per nje vizite ne Shkup Dy zyrtaret e Komisionit Evropian do te nisin agjenden e takimeve me kreun sh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:49.670Z

Shkup: Protesta degjeneron në dhunë

Në Shkup janë grumbulluar dje mijëra vetë, duke protestuar kundër dënimit me burgim të përjetshëm të gjashtë shtetasve maqedonas me kombësi shqiptare, për të cilët është dhënë vendimi paraprak me dënim të përjetshëm, pas akuzave për vrasjen para dy vjetëve të pesë maqedona

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:44.411Z

Shkup bombe biznesmenit shqiptar

Nje bombe dore shpertheu mbreme ne oborrin e shtepise se biznesmenit shqiptar Enver Maliqi ne lagjen Zhelezara ne Shkup. Nga shperthimi nuk ka pasur persona te plagosur por vetem deme materialeve si thyerje e xhamave dhe demtime te tjera. Sipas nje njoftimi zyrtar te Ministrise se Bren

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:04.105Z

Mos shkoni në Shkup!

Ish kreu i sigurimit shtetëror serb, gjenerali Momir Stojanoviç ka këshilluar tifozët e Partizanit të mos shkojnë në Shkup për ndeshjen e kthimit kundër Shkëndijës së Tetovës, në rrethin e parë të kualifikimeve për Ligën e Kampionëve. Ai frikësohet nga ekseset dhe thotë se do t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:44.518Z

OSBE: Shqetësim për ngjarjet në Shkup

Misioni në Shkup i Organizatës për Siguri dhe Bashkëpunim në Evropë (OSBE) shprehu keqardhje të thellë për humbjen tragjike të një maqedonasi të ri në Shkup të hënën, ndërkohë që theksoi se po i vëzhgon me shqetësim të madh zhvillimet në lagjen Gjorçe Petrov, ku për dy net r

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:45.317Z

Protesta masive në Shkup

Për të disatën ditë radhazi, në Shkup po zhvillohen protesta kundër qeverisë. Qytetarët dolën në rrugë pas vendimit të Presidentit të vendit, Gjorgje Ivanov për të falur të gjithë politikanët që ishin në proces hetimor nga Prokuroria Speciale. Protestuesit bëjnë thirrje revoluc

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:08.139Z

Zhbllokohet rruga Prishtinë-Shkup

(E plotësuar) Është zhbllokuar rruga Prishtinë-Shkup. Pas një orë bllokimi të rrugës për shkak të një aksidenti në trafik, Indeksonline mëson se pas arritjes së policisë te vendi i aksidentit, tani rruga është b&eum

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama