Rezultate te kerkimit per termin: +Shkup

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:57.129Z

Ikën ambasadori i BE Samuel Zhbogar, vjen bullgarja Apostollova

Shefja e deritanishme e delegacionit të BE-së në Libi, bullgarja Natalia Apostollova do ta zërë vendin e përfaqësuesit aktual të Bashkimit Evropian në Kosovë, Samuel Zhbogar, si ambasadore e BE-së në Prishtinë, ndërsa ish-ambasadorja greke në Shkup, Aleksandra Papadopulu është emër

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:58.112Z

Maqedonia ndaj ambasadorit Baily:“Popullata sllave është term fyes"

SHKUP- Ministria e Punëve të Jashtme të Maqedonisë ka shprehur ditën e sotme shqetësimin e saj ndaj përdorimit të termit “popullata sllave” nga ana e ambasadorit të ardhshëm amerikan në Shkup.Ministria pretendon se shprehja në fjalë, që supozohet të ketë përdorur ambasad

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:07.205Z

Komedia ballkanase, Akademia Maqedonase kundërshton edhe vetë Nënë Terezën: Ishte vllahe

Në Maqedoni ka nisur komedia për origjinën e Nënë Terezës. Akademia e Shkencave në Maqedoni pretendon se Nënë Tereza nuk është shqiptare. Presidenti i kësaj akademie, Taki Fiti, dikur ministër i Financave, thotë se i ka ardhur në majë të hundës nga propaganda politike e Tiranës zy

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:38.520Z

Shqiptarët e Shkupit

Nëse shkon në Shkup këto ditë, ajo që të bie më tepër në sy kohët e fundit, është një dekor gjigant sllavo-ortodoks, flamuj shtetërorë gjigantë, një kryq i madh gjigant, përmendore gjigante. Kjo ka ardhur si rezultat i një projekti qeveritar për vendosjen e disa përmendoreve n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:07.222Z

Intervistë e Presidentit Topi dhënë në Shkup për Televizionin Top Channel.

15 prill 2010 Shkup, Maqedoni Gazetari Endri Xhafo, Top Channel: Zoti President, vizita juaj është vlerësuar si shumë e rëndësishme nga Presidenca shqiptare, ndoshta për atë mesazh që ju dhatë këtu në Maqedoni dhe në Parlamentin e Maqedonisë për zbatimin e plotë të Marrëveshjes s

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:45.539Z

Thaci pret njohje te reja

Kryeministri Hashim Thaçi tha se ne nje te ardhme jo te larget" pret qe Greqia ta njohe shtetin e Kosoves. Keto komente ai i beri dje ne Shkup. Me tej zoti Thaçi tha se Maqedonia dhe Kosova shume shpejt do te vendosin marredheniet diplomatike.Sipas tij, njohja e Kosoves nga ana e Maqedonise, isht

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:03.851Z

Ministri i Jashtem hungarez sot viziton Shkupin

SHKUP- Ministri i Punëve të Jashtme i Hungarisë Peter Ballash viziton sot Maqedoninë. Gjatë qëndrimit të tij në Shkup shefi i diplomacisë hungareze do të pritet nga homologu maqedonas Antonio Milloshoski. Gjithashtu ai do të ketë takime edhe me presidentin Gjorge Ivanov, me kryeministrin

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama