Rezultate te kerkimit per termin: +Shkup

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:38.520Z

Shqiptarët e Shkupit

Nëse shkon në Shkup këto ditë, ajo që të bie më tepër në sy kohët e fundit, është një dekor gjigant sllavo-ortodoks, flamuj shtetërorë gjigantë, një kryq i madh gjigant, përmendore gjigante. Kjo ka ardhur si rezultat i një projekti qeveritar për vendosjen e disa përmendoreve n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:07.222Z

Intervistë e Presidentit Topi dhënë në Shkup për Televizionin Top Channel.

15 prill 2010 Shkup, Maqedoni Gazetari Endri Xhafo, Top Channel: Zoti President, vizita juaj është vlerësuar si shumë e rëndësishme nga Presidenca shqiptare, ndoshta për atë mesazh që ju dhatë këtu në Maqedoni dhe në Parlamentin e Maqedonisë për zbatimin e plotë të Marrëveshjes s

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:45.539Z

Thaci pret njohje te reja

Kryeministri Hashim Thaçi tha se ne nje te ardhme jo te larget" pret qe Greqia ta njohe shtetin e Kosoves. Keto komente ai i beri dje ne Shkup. Me tej zoti Thaçi tha se Maqedonia dhe Kosova shume shpejt do te vendosin marredheniet diplomatike.Sipas tij, njohja e Kosoves nga ana e Maqedonise, isht

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:03.851Z

Ministri i Jashtem hungarez sot viziton Shkupin

SHKUP- Ministri i Punëve të Jashtme i Hungarisë Peter Ballash viziton sot Maqedoninë. Gjatë qëndrimit të tij në Shkup shefi i diplomacisë hungareze do të pritet nga homologu maqedonas Antonio Milloshoski. Gjithashtu ai do të ketë takime edhe me presidentin Gjorge Ivanov, me kryeministrin

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:22.940Z

Hashim Thaci takon Ali Ahmetin

Shkup, 6 shkurt, 08:26, NOA - Kryeministri Hashim Thaçi, i shoqëruar nga një grup i deputetëve të Kuvendit të Kosovës, ka qëndruar dje në Shkup, ku është pritur në një takim nga Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti me bashkëpunëtorë.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:53.718Z

Cështja e emrit, Gruevski fton Papandreun në takim

SHKUP- Kryeministri i Maqedonisë, Nikolla Gruevski ka zhvilluar një bisedë telefonike me homologun e tij grek, Jorgos Papandreu, duke e ftuar atë në një takim të përbashkët, i cili do të mbahej në Maqedoni apo në ndonjë vend tjetër. Lajmi është publikuar nga shërbimi për informim i

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:24.528Z

Maqedoni, 8 deputetëhetohen për spiunazh

SHKUP - Biografia e tetë deputetëve të Parlamentit të Maqedonisë po hetohet imtësisht pas ngritjes së dyshimeve se ata kanë qenë bashkëpunëtprë të shërbimeve sekrete. Komisioni për Hapjen e Dosjeve në Shkup po punon me dosjet e tyre, por nuk ka bërë të ditur emrat, që do të publ

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama