Rezultate te kerkimit per termin: +Shkup

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:07.222Z

Intervistë e Presidentit Topi dhënë në Shkup për Televizionin Top Channel.

15 prill 2010 Shkup, Maqedoni Gazetari Endri Xhafo, Top Channel: Zoti President, vizita juaj është vlerësuar si shumë e rëndësishme nga Presidenca shqiptare, ndoshta për atë mesazh që ju dhatë këtu në Maqedoni dhe në Parlamentin e Maqedonisë për zbatimin e plotë të Marrëveshjes s

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:45.539Z

Thaci pret njohje te reja

Kryeministri Hashim Thaçi tha se ne nje te ardhme jo te larget" pret qe Greqia ta njohe shtetin e Kosoves. Keto komente ai i beri dje ne Shkup. Me tej zoti Thaçi tha se Maqedonia dhe Kosova shume shpejt do te vendosin marredheniet diplomatike.Sipas tij, njohja e Kosoves nga ana e Maqedonise, isht

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:03.851Z

Ministri i Jashtem hungarez sot viziton Shkupin

SHKUP- Ministri i Punëve të Jashtme i Hungarisë Peter Ballash viziton sot Maqedoninë. Gjatë qëndrimit të tij në Shkup shefi i diplomacisë hungareze do të pritet nga homologu maqedonas Antonio Milloshoski. Gjithashtu ai do të ketë takime edhe me presidentin Gjorge Ivanov, me kryeministrin

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:22.940Z

Hashim Thaci takon Ali Ahmetin

Shkup, 6 shkurt, 08:26, NOA - Kryeministri Hashim Thaçi, i shoqëruar nga një grup i deputetëve të Kuvendit të Kosovës, ka qëndruar dje në Shkup, ku është pritur në një takim nga Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti me bashkëpunëtorë.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:53.718Z

Cështja e emrit, Gruevski fton Papandreun në takim

SHKUP- Kryeministri i Maqedonisë, Nikolla Gruevski ka zhvilluar një bisedë telefonike me homologun e tij grek, Jorgos Papandreu, duke e ftuar atë në një takim të përbashkët, i cili do të mbahej në Maqedoni apo në ndonjë vend tjetër. Lajmi është publikuar nga shërbimi për informim i

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:24.528Z

Maqedoni, 8 deputetëhetohen për spiunazh

SHKUP - Biografia e tetë deputetëve të Parlamentit të Maqedonisë po hetohet imtësisht pas ngritjes së dyshimeve se ata kanë qenë bashkëpunëtprë të shërbimeve sekrete. Komisioni për Hapjen e Dosjeve në Shkup po punon me dosjet e tyre, por nuk ka bërë të ditur emrat, që do të publ

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:53.490Z

Cervenkovski, koalicion opozitar kundër Gruevskit

SHKUP- Opozita maqedonase e kryesuar nga lideri i Lidhjes Socialdemokrate të Maqedonisë, Branko Crvenkovski, ka formuar front kundër qeverisë në Shkup. Me moton “Koha është për aksion, koha është për rezistencë, koha është për front”, në koalicionin opozitar janë bashkua

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama