Rezultate te kerkimit per termin: +Shkup

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:04.105Z

Mos shkoni në Shkup!

Ish kreu i sigurimit shtetëror serb, gjenerali Momir Stojanoviç ka këshilluar tifozët e Partizanit të mos shkojnë në Shkup për ndeshjen e kthimit kundër Shkëndijës së Tetovës, në rrethin e parë të kualifikimeve për Ligën e Kampionëve. Ai frikësohet nga ekseset dhe thotë se do t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:44.518Z

OSBE: Shqetësim për ngjarjet në Shkup

Misioni në Shkup i Organizatës për Siguri dhe Bashkëpunim në Evropë (OSBE) shprehu keqardhje të thellë për humbjen tragjike të një maqedonasi të ri në Shkup të hënën, ndërkohë që theksoi se po i vëzhgon me shqetësim të madh zhvillimet në lagjen Gjorçe Petrov, ku për dy net r

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:45.317Z

Protesta masive në Shkup

Për të disatën ditë radhazi, në Shkup po zhvillohen protesta kundër qeverisë. Qytetarët dolën në rrugë pas vendimit të Presidentit të vendit, Gjorgje Ivanov për të falur të gjithë politikanët që ishin në proces hetimor nga Prokuroria Speciale. Protestuesit bëjnë thirrje revoluc

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:08.139Z

Zhbllokohet rruga Prishtinë-Shkup

(E plotësuar) Është zhbllokuar rruga Prishtinë-Shkup. Pas një orë bllokimi të rrugës për shkak të një aksidenti në trafik, Indeksonline mëson se pas arritjes së policisë te vendi i aksidentit, tani rruga është b&eum

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:42.218Z

Duran Duran në Shkup

Pop rok atraksioni britanik Duran Duran për herë të parë do të mbajë koncert në Shkup. Koncerti do të zhvillohet në ambient të hapur në Kalanë e Shkupit, në mbrëmjen e 7 korrikut.Organizator i koncertit është produksioni Avalon nga Shkupi. Projekti i Duran Duran është njëri nga in

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:29.539Z

Shkup, ambasada amerikane përshëndet Marrëveshjen

SHKUP-Ambasada e Shteteve të Bashkuara në Shkup e ka përshëndetur “marrëveshjen dypalëshe ndërmjet Republikës së Maqedonisë dhe Republikës së Kosovës për përfundimin e shënimit të kufirit ndërmjet dy vendeve. Në njoftim thuhet se “udhëheqësitë e dy vendeve kanë tre

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:44.523Z

Rasmusen vizite ne Shkup

Ne kulmin e tensioneve etnike ne Shkup sekretari i Pergjithshem i Nato-s Anders Fogh Rasmusen qendron ne Maqedoni Ne kete vizite Rasmusen takon kryeministrin vendas Nikola Gruevski me te cilin do te mbaje dhe nje konference per shtyp Me pas shefi i NATO-s takon dhe ministrin e Jashtem Popovski e kre

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama