Rezultate te kerkimit per termin: +Shkup

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:19.133Z

Shkup- Prishtinëmemorandum bashkëpuniminë energjetikë

SHKUP- Maqedonia dhe Kosova nënshkruajnë sot memorandum për bashkëpunim në sektorin energjetik.Memorandumi do të nënshkruhet sot paradite në Shkup nga ministri i Ekonomisë, Famir Besimi dhe ministrja e Energjetikës dhe Minierave të Kosovës, Justina Shiroka-Pula. (mia/BalkanWeb)

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:50.954Z

Shkup perfundon paqesisht tubimi

brbrShqiptaret e Maqedonise mbajten nje proteste paqesore ne Shkup ne shenje pakenaqesie lidhur me vendimin per te denuar me burgim te perjetshem te pandehurit per vrasjen e pesefishte ne Smilkovc ne prill te vitit 2012 Disa qindra tubues u nisen nga sheshi i xhamise Jahja Pasha dhe marshuan me pank

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:44.402Z

Maqedonasit sulmojnë shqiptarët në Shkup

Një krim i zakonshëm ndez sherrin etnik, digjen pronat e banorëve shqiptarë Protesta të dhunshme me sulme ndaj shqiptarëve shpërthyen natën duke u gdhirë e martë në kryeqytetin e Maqedonisë, Shkup, pasi një i ri maqedonas u vra me thikë në çastin kur ai dhe babai i tij po ndiqnin nj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:02.875Z

Cocker vjen në Shkup

Nga Express më 09 qershor 2011 në ora 09:04 Rokeri i famshëm botëror, Joe Cocker, do të mbajë një koncert në Shkup, më 15 qershor. Joe Cocker, i cili koncertin e tij në Shkup do ta mbajë në sallën “Boris Trajkovski”, si pjesë të turit të tij botëror të quajtur “

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:23.679Z

Moti i keq, pezullohen trenat e Shkup-Manastir e Shkup-Kërçovë

Për shkak të kushteve të këqija të motit dhe temperaturave të ulëta janë pezulluar përkohësisht trenat me numër 541/540 të linjës Shkup-Manastir-Shkup dhe 660/663 të linjës Shkup ­Kërçovë-Shkup. Si&ccedi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:11.342Z

Shkup, shqiptarët: Diskriminim në biblioteka

SHKUP- Shqiptarët e Shkupit ankohen per diskriminim edhe në bibliotekat e librit në kete qytet, ku problem paraqitet përfaqësimi, trajtimi dhe mungesa e literaturës në gjuhën shqipe. Shqetësimi është paraqitur nga lëvizja studentore “Dardania” e cila bazuar në ankesat e stud

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:17.637Z

Rock në Shkup

Muzikantët holandezë dhe ata kosovarë nga Rock Shkolla e Mitrovicës do të performojnë muzikë rock në Shkup. Nga Alfred Beka më 19 gusht 2011 në ora 11:50 Edicioni i katërt vjetor i Shkollës Verore të Rock Shkollës së Mitrovicës konsiderohet të jetë më ambiciozi deri më tani.

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama