Rezultate te kerkimit per termin: +Shkup

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:02.875Z

Cocker vjen në Shkup

Nga Express më 09 qershor 2011 në ora 09:04 Rokeri i famshëm botëror, Joe Cocker, do të mbajë një koncert në Shkup, më 15 qershor. Joe Cocker, i cili koncertin e tij në Shkup do ta mbajë në sallën “Boris Trajkovski”, si pjesë të turit të tij botëror të quajtur “

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:23.679Z

Moti i keq, pezullohen trenat e Shkup-Manastir e Shkup-Kërçovë

Për shkak të kushteve të këqija të motit dhe temperaturave të ulëta janë pezulluar përkohësisht trenat me numër 541/540 të linjës Shkup-Manastir-Shkup dhe 660/663 të linjës Shkup ­Kërçovë-Shkup. Si&ccedi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:11.342Z

Shkup, shqiptarët: Diskriminim në biblioteka

SHKUP- Shqiptarët e Shkupit ankohen per diskriminim edhe në bibliotekat e librit në kete qytet, ku problem paraqitet përfaqësimi, trajtimi dhe mungesa e literaturës në gjuhën shqipe. Shqetësimi është paraqitur nga lëvizja studentore “Dardania” e cila bazuar në ankesat e stud

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:17.637Z

Rock në Shkup

Muzikantët holandezë dhe ata kosovarë nga Rock Shkolla e Mitrovicës do të performojnë muzikë rock në Shkup. Nga Alfred Beka më 19 gusht 2011 në ora 11:50 Edicioni i katërt vjetor i Shkollës Verore të Rock Shkollës së Mitrovicës konsiderohet të jetë më ambiciozi deri më tani.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:11.277Z

Kërcënohet ambasada amerikane në Shkup

Shkup-Ambasada amerikane në Shkup të Maqedonisë, ka marrë dje një letër kërcënuese me pluhur të bardhë. Menjëherë pas marrjes së letrës, stafi i sigurisë ka marrë masa për të parandaluar rreziqet që mund të vinin nga pluhuri në letër. Nxënësit e një shkolle aty pranë, j

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:39.509Z

Han mberrin ne Shkup

brbrKomisioneri per zgjerimin ne Bashkimin Europian ndodhet ne Shkup per te marre pjese ne negociatat mes paleve politike per zgjidhjen e krizes ne vend Perpara takimit te njoftuar per pasditen e kesaj te marte mes krereve te VMRO-DPMNE LSDM BDI dhe PDSH komisioneri Hahn po zhvillon takime te ndara

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:23.811Z

Fyle dhe Sannino ne Shkup

Fyle dhe Sannino ne Shkup E marte 09 Prill 2013 0915 Fyle dhe Sannino ne ShkupEurokomisioneri per zgjerim i BE-se Shtefan Fyle dhe drejtori i Drejtorise per Zgjerim Stefano Sanino kane mberritur per nje vizite ne Shkup Dy zyrtaret e Komisionit Evropian do te nisin agjenden e takimeve me kreun sh

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama