Rezultate te kerkimit per termin: +Shkurt

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:41.799Z

Çiftet e Turit të Katert

Teuta dhe Tirana, dy fitueset e fundit te Kupes se Shqiperise do te perballen ne fazen tjeter te Kupes, ndeshjet e se ciles do te luhen me 14 dhe 28 shkurt 2007. Ne grupin I, Shkumbini do te perballet me Turbinen dhe Besa do te prese Dinamon. Ne Grupin II, ndeshja tjeter eshte Vllaznia- Partizani.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:50.866Z

Zgjedhje të parakohshme në Irlandë

Nga Express më 01 shkurt 2011 në ora 22:30 Qeveria irlandeze ka kërkuar mbajtjen e zgjedhjeve të parakohshme më 25 shkurt. Kryeministri Brian Cowen tha se Parlamenti është shpërndarë një vit para skadimit të mandatit. Në nëntorin e kaluar, Cowen u detyrua të pranojë ndihmën e Ba

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:53.216Z

Bie numri i të papunëve në Gjermani

Nga Express më 01 mars 2011 në ora 21:19 Numri i të papunëve në Gjermani në muajin shkurt ka zbritur pak. Numri i tyre ka rënë në krahasim me muajin janar në 33.000, që do të thotë 3,32 milionë gjithsej, bëri të ditur zyra federale për punë në Nyremberg. Krahasuar me vitin

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:51.748Z

21 janari komisioni hetimor shtyn punimet

Komisioni hetimor parlamentar i ngritur per hetimin e ngjarjeve te 21 janarit ka njoftuar sot shtyrjen e punimeve te tij permes nje deklarate per shtyp. Sipas kesaj te fundit shtyrja e punimeve te komisionit vjen si pasoje e faktit se disa prej anetareve te tij jane te ngarkuar me axhenden e dite

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:29.554Z

Koncert për pavarësinë në Prizren dhe Tetovë

Për 7- vjetorin e Pavarësisë së Kosovës, mexopranoja Sanije Matoshi do të interpretojë një koncert me perlat e muzikës shqiptare. Krahas Matoshit, në koncert do të interpretojnë edhe tjerë mjeshtër të muzikës. Koncerti do të mbahet në Shtëpinë e Kulturës në Prizren më 18 shku

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:36.962Z

Baleti i Kosovës prezanton Netët arabe

Trupa Kombëtare e Baletit të Kosovës e ka përgatitur për ta vënë para publikut premierë për muajin shkurt, shfaqjen "Netët arabe", me koreografi të Pullumb Agalliut. Shfaqja do të vihet për herë të parë në skenën e Teatrit Kombëtar të Kosovës, më 25 shkurt me fillim nga ora 20

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:26.988Z

Rrëfimi për lipjanasin i cili në vitet ‘60, si 13-vjeçar e ndërtoi një radio origjinale (Video)

Sot u bënë tre vjet nga vdekja e inovatorit nga Banulla e Lipjanit, Mufail Haliti. Për nder të tij, djali i tij regjisor, Burim Haliti, ka realizuar një film të shkurtër dokumentar sa ai ishte gjallë. AdPlatformZone = {id: "549fcab82",format: "410x0"}; Ky fil

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama