Rezultate te kerkimit per termin: +Shmangni

Total: 1240
No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:59.622Z

Si të shmangni rënien e flokëve në vjeshtë

Stina – Mos ndoshta pas verës tashmë flokët tuaj duken të zbehtë dhe pa volum? Ja strategjitë e duhura për të pasur flokë të bukur dhe të shëndetshëm pa probleme edhe gjatë sezonit të vjeshtës Mos ndoshta pas verës tashmë flokët tuaj duken të zbehtë dhe pa volum? Gj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:48.494Z

Si ti shmangni shqetësimet e stomakut

Gazeta ShqipDuke eliminuar ushqimet acide dhe duke përdorur më shumë çaje qetësuese, stomaku nuk do tju djegë dhe nuk do tju dhembë më. Kështu do të shmangni edhe përgjumjen pas darkës Dhimbja e stomakut krahasohet shpesh me një zjarr që djeg edhe nga brenda. Rritja e aciditetit dhe ul

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:47.353Z

Lazarati, Ambasada amerikane: Mbështesim policinë, por shmangni viktimat

Ambasada amerikane në Tiranë, përmes një deklarate për shtyp, reagon për operacionin e forcave të rendit në Lazarat për asgjësimin dhe shkatërrimin e lëndëve narkotike në këtë fshat. Mbështesim fort përpjekjet e oficerëve ligjzbatues shqiptarë për moskultivimin e kanabisit, R

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:34.235Z

Gjërat që duhet të shmangni për të qenë të lumtur

Këshilla – Ekzistojnë dhjetë gjëra të cilat ju nuk duhet t’i bëni për të qenë të lumtur. Përpiquni që të braktisni disa sjellje e të mos kini më komplekse Shpesh ekzistojnë disa zakone të përditshme, të vogla ose të mëdha apo sjellje të gabuara ndaj vetes dhe

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:41.972Z

Bashkia e Tiranës: Këtë javë përpiquni të shmangni kalimin në sheshin Skënderbej

Bashkia e Tiranës ka kërkuar nga qytetarët, që gjatë kësaj jave të përpiqen të shmangin qarkullimin në sheshin Skënderbej. Kjo, për shkak të punimeve që po kryhen për Unazën e Vogël. Per shkak te punimeve intensive qe po kryhen keto dite per ndertimin e projektit te Unazes se Vog

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:35.881Z

Shmangni dollarin sado të jetë kosto

30 qershor  - Jim Rogers, i cili në prill të vitit 2006 parashikoi saktë se nafta do të arrinte nivelin 100 $ për barrel dhe ari 1000 $ për once, dha sot një këshillë tjetër: “Shmangni dollarin sado të jetë kosto dhe blini mallra”. Sipas tij ekonomia amerikane është n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:42.951Z

Shmangni vaktet e ndërmjetme nëse doni të dobësoheni

Studimi Vaktet e ndërmjetme janë më të dëmshme për shëndetin tuaj, sesa vaktet kryesore me sasi të mëdha, paralajmërojnë kërkuesit. Ata zbuluan se vaktet e ndërmjetme të pasura me yndyrë apo sheqer të lartë, rrisnin nivelin e yndyrës dhe dhjamit në mëlçi. Studimi holandez prete

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama