Rezultate te kerkimit per termin: +Shnim

Total: 29
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:17.596Z

Matura, si plotësohet formulari A2

Çfarë duhet të keni parasysh gjatë plotësimit Formulari A2 shrben vetm pr ata student q dshirojn t vazhdojn studimet e larta n nj nga 12 universitetet publike n vend, duke prjashtuar Akademin e Arteve dhe Akademin e Sporteve. N kt mnyr, kush dshiron t kandidoj pr n shkollat

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:22.329Z

Gjyqtarja Ndoja, pengmarrësja e 200 dosjeve gjyqësore

Nj histori e paprecendent sht shnuar n Gjykatn e Rrethit Tiran. Rreth 200 dosje mbahen t kyura n zyrn e nj prej gjyqtareve t ksaj gjykate. Miranda Ndoja, nuk gjendet n zyr, ndrsa q prej 1 marsit refuzon t dorzoj pran Kancelarit t Gjykats 193 dosjet q i ka patur n ngarkim pr shqyrtim. Historia e pad

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:51.249Z

Model i ri zhvillimi per shmangur varesine nga dergesat e emigranteve

Ekonomia Zhvillimet e pergjithshme ne ekonomi por edhe mungesa e likuiditetit ne treg ka sjelle se fundmi ne qender te vemendjes ndryshimin e modelit te zhvillimit ekonomik te vendit. Nje gje e tille do te rriste investimet e huaja dhe kreditimin e ekonomise sipas Guvernatorit te BSH-se Ardian Ful

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:29.195Z

Teuta dhe Laçi ndahen në paqe

Barazimi Teuta dhe Lai e nisin sezonin e ri aty ku e kishin ln n sezonin e kaluar. Pas tri barazimeve t nj viti m par, dy skuadrat ndajn nga nj pik n javn e par t kampionatit 2010-2011, nj rezultat q padyshim knaq m tepr kurbinasit e teknikut Stavri Nica. Sfida e luajtur me drita n “Niko Dova

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:20.080Z

Në mesjavë, rezultatet e lëndëve me zgjedhje

Menjëherë pas tij, formulari A2 Edhe pak dit do t vijoj ankthi i maturantve, t cilt jan ende n pritje t rezultateve q kan arritur n dy provimet me zgjedhje t Maturs Shtetrore. Burime nga MASH bjn t ditur se rezultatet do t publikohen ditn e mrkur, pra n mes t ksaj jave dhe m pas

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:12.234Z

Swoboda, në favor të Serbisë për Kosovën dhe të Edi Ramës për kutitë

Nnkryetari i grupit socialdemokrat n Parlamentin Evropian, Johannes Swoboda, deklaroi dy dit m par n nj intervist pr BBC-n se veriu i Kosovs duhet t ket nj lloj autonomie pr serbt e veriut n kuadr t Kosovs, ndrsa pr krizn n Shqipri sugjeroi edhe mundsin e hapjes s kutive. Rrall m

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.991Z

Berisha: Hetim ndrkombtar pr Fazlli

Kryeministri Sali Berisha ka deklaruar se ndaj biznesmenit boshnjak, Damir Fazlli, do t ngrihet nj hetim ndrkombtar, por kjo sipas tij jo lidhur me shpifjet e shmtuara q jan adresuar ndaj tij dhe qeveris s djatht. Ai u shpreh i gatshm q t prballet me do lloj akuze nse dikush do t jet i mundur t fakt

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama