Rezultate te kerkimit per termin: +Shnohet +Dita

Total: 1
No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:43.345Z

Shnohet Dita Botrore e lufts kundr Sids

Bota po shnon sot 1 dhjetorin, Ditn Botrore t lufts kundr Sids. Organizata Botrore e Shndetsis kt dit pr her t par e shnoi m 1 dhjetor t vitit 1988 dhe q nga ajo koh, 1 dhjetori shnohet pr do vit n t gjitha ant e bots, pr tia joshur vmendjen t gjitha shtresave t shoqris pr problemin e Sids dhe pr

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:15.711Z

Sejdiu: 12 qershori, fundi i shtypjes së popullit të Kosovës

“Data 12 qershor simbolizon fundin e shtypjes s popullit t Kosovs nga nj regjim brutal dhe agun e shpress pr nj t ardhme m t mir pr t gjith qytetart e vendit ton t dashur”, - ka thn Presidenti i Kosovs, Fatmir Sejdiu, n nj pritje t organizuar me rastin e 12 qershorit,

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:25.615Z

Manifestim për të kujtuar Çlirimin shqiptar të Shkupit

Shqiptart e Maqedonis pr her t par sivjet do t shnojn prvjetorin e lirimit t Vilajetit t Shkupit. M 12 gusht do t mbahet nj tubim madhshtor, me t cilin do t shnohet 98-vjetori nga dita kur forcat shqiptare t udhhequra nga Isa Boletini dhe Hasan Prishtina u futn n Shkup dhe e liruan nga forcat turke.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:24.532Z

Për Nënë Terezën, meshë solemne

Festimet pr 100-vjetorin e lindjes s Nn Terezs zyrtarisht rinisin m 26 gusht me nj mesh solemne n katedralen “Nn Tereza”n Vaun e Dejs. Kt e kat ditur dje Ministria e Kulturs n nj njoftim pr mediat, ku ka paraqitur dhe programin e celebrimit nga data 20 deri m 30 gush

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:20.499Z

Ballkani sot, shpirtërisht

Në treg një projekt i ri; për të lexuar Ballkanin në serinë e 10 titujve me autore bashkëkohorës Nuk sht hera e par q n qarqet letrare hapet debati pr t’u njohur ballkanikt mes njri-tjetrit, ndoshta dhe si arsye pr t shmangur konfliktin e egr q kemi mes nesh ose far

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:14.634Z

Nënë Tereza, shqiptarët nuk e dinin për Nobelin

Kronologji e shtypit shqiptar nga koha kur misionarja shqiptare vizitoi për herë të parë Shqipërinë sht nj njoftim i that q vjen m 15 gush 1989 nga shtypi zyrtar i kohs, kur Nn Tereza bn vizitn e par n Shqipri. Vetm dy radh njoftojn ardhjen e saj, pa asnj sensacion tjetr prc

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama