Rezultate te kerkimit per termin: +Shockwave

Total: 4085
No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:12.566Z

Dakar Rally, dy viktima te tjera

Rally Dakar 2009 shenon viktimat e radhes. Pas humbjes tragjike te motociklistit Pascal Terry dhe plagosjes se britanikut Paul Green, gara me e famshme ne bote duhet te perballet me nje tjeter tragjedi. Policia kiliane beri te ditur se nje kamion u perplas me nje makine te gares, duke shk

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:09.519Z

Bogdani: Rama vazhdon serialin e shpifjeve

Zedhenesi i Partise Demokratike, Gerti Bogdani ka hedhur poshte deklaratat e kreut te PS Edi Rama, se me ligjin per dosjet qeveria synon te devijoje hetimet mbi disa procese gjyqesore. Ne nje deklarate per shtyp, Bogdani ka deklaruar se Rama nuk synon mbrojtjen e sistemit te drejtesise,

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:09.519Z

Spiunet, Leskaj: Mazhoranca nuk eshte terhequr

Deputeti demokrat Bujar Leskaj ka deklaruar se mazhoranca nuk eshte terhequr nga votimi i ligjit per pastertine e figurave. Ai theksoi se projektiligji do te votohet javen e ardhshme pasi eshte bere diskutimi i propozimeve per amendimin e tij ne komisionin e ligjeve. “Projektiligji

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:10.042Z

UNDP, ndihme ne forcimin e shtetit te Kosoves

Programi per Zhvillim i Kombeve te Bashkuara, UNDP, ka garantuar autoritetet kosovare se edhe gjate vitit te ardhshem do te ndihmoje ne konsolidimin e shtetit te Kosoves. Kreu i UNDP ne Prishtine, Frode Mauring ka bere te ditur se prioritetet e misionit do te jene mbeshtetja e anetareve

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:09.520Z

Eddie Murphy, ne filmin e ardhshem te Batman

Aktori 47-vjecar Eddie Murphy do te interpretoje personazhin Riddler ne filmin e ardhshem te “Batman”. Sipas gazetes “The Sun”, aktori i njohur per rolet komike ka pranuar te interpretoje rolin. Ky vendim surprize erdhi pas spekulimeve se personazhi do t’i b

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:09.520Z

Ban Ki Moon: Kosova, sukses i diplomacise se heshtur

Sekretari i Pergjithshem i OKB-se, Ban Ki Moon, vleresoi si te suksesshem angazhimin e organizates ne Kosove. "Ne kemi menaxhuar situaten potencialisht shperthyese ne Kosove permes nje diplomacie te heshtur", tha diplomati ne konferencen e fundit per shtyp per kete vit. "E

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:09.520Z

Raketa ne Izrael, merr fund armepushimi

Sic ishte lajmeruar, armepushimi mes Izraelit dhe Hamasit ka marre fund. Njoftimin e bene Brigadat Ezzedin Al-Kassam, krahu i armatosur i levizjes Hamas. “Armepushimi mori fund dhe nuk do te rinovohet, pasi armiqte zioniste nuk zbatuan kushtet”, njoftoi grupi ne faqen e tij ne

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama