Rezultate te kerkimit per termin: +Shoqata +Iniciativa

Total: 171
No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:26.255Z

FRAKSIONIMI I PANDALSHëM I KORPUSIT SOCIO-POLITIK

Para dy ditësh, edicionet informative të të gjitha televizioneve njoftonin mes të tjerash edhe mbi mbledhjen e një Unioni të Gjyqtarëve të Republikës, në të cilën iu dha mbështetje Gjykatës Kushtetuese lidhur me qëndrimin ndaj ligjit mbi lustracionin e në të cilën u ngrit zëri pë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:53.567Z

Promovohet Koalicioni i Vëzhguesve Vendorë të zgjedhjeve

Monitorimit të ditës së zgjedhjeve parlamentare të 28 qershorit iu bashkua dhe Koalicioni i Vëzhguesve Vendorë 2009 (KVV), i cili u promovua zyrtarisht të hënën gjatë një takimi në Hotel Tirana Internacional. KVV është një bashkim vullnetar e jo politik për vëzhgimin e proceseve ele

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:36.283Z

Berlin, ministrja Eglantina Gjermeni nderohet me çmim

BERLIN - Shoqata Ndërkombëtare e Shkrimtarëve të Pacifikut PATWA nderon Ministren e Zhvillimit Urban dhe Turizmit, Eglantina Gjermeni me çmim, me rastin e festimeve të Ditës Ndërkombëtare te Gruas. Në ceremoni ishte i pranishëm sekretari 

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:35.021Z

Serbi: Ministrja mbështet legalizimin e marijuanës

Një grup mjekësh dhe njerëzish kanë regjistruar një shoqatë që synon të promovojë legalizimin e marijuanës për arsye mjekësore, një lëvizje e mbështetur edhe nga ministrja aktuale e Shëndetësisë së vendit. Shoqata Iniciativa për legalizimin e kanabisit bën thirrje për legalizim

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:55.341Z

Bregasi: Hapat për të dalë nga spiralja e krizës ekonomike

Në Shqipëri kriza vjen vonë dhe ikën vonë, por gjithsesi mendoj se ndikimet e saj mund të minimizohen nëpërmjet uljes së shpenzimeve, reduktimit të taksave, politikave ndihmëse dhe lehtësi për nxitjen e eksporteve, rritjes së investimeve nga ana e shtetit, thithjes së investimeve të

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:06.659Z

Gjermeni: Qeveria e angazhuar për të ndihmuar diasporën shqiptare

TIRANË-Në mbyllje të vizitës në Londër me rastin e Panairit Botëror të Turizmit, Ministrja e Zhvillimit Urban dhe Turizmit, Eglantina Gjermeni, mori pjesë në një aktivitet të organizuar nga shoqata e komunitetit shqiptar në Angli, “Shpresa Programme”, për shkëmbimet ndërk

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:59.630Z

Shoqëria civile: Dialogu politik, zgjidhja e vetme

Organizata të shoqërisë civile janë bashkuar në një deklaratë, në të cilën shprehin shqetësimin për gjendjen politike të krijuar në vend. Ato dënojnë dhunën nga kushdo, duke e cilësuar si të papranueshme në demokraci. Teksa kritikojnë mungesën e transparencës, ata vlerësojnë

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama