Rezultate te kerkimit per termin: +Shoqata +Iniciativa

Total: 171
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:45.452Z

KOMRA zbardh krimet e luftes ne ish Jugosllavi 1991-2001

Disa qindra shoqata civile duke perfshire edhe shoqatat e viktimave veteraneve familjareve te personave te zhdukur shoqata e te burgosurve te luftes dhe individe te shquar nga hapsirat e ish Jugosllavise kane krijuar koalicionin per nismen KOMRA qe ka si qellim krijimin e nje Komisioni te pavarur r

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:36.283Z

Berlin, ministrja Eglantina Gjermeni nderohet me çmim

BERLIN - Shoqata Ndërkombëtare e Shkrimtarëve të Pacifikut PATWA nderon Ministren e Zhvillimit Urban dhe Turizmit, Eglantina Gjermeni me çmim, me rastin e festimeve të Ditës Ndërkombëtare te Gruas. Në ceremoni ishte i pranishëm sekretari i Përgjithshëm i Organizatës Botërore të Tur

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:55.419Z

Formohet Këshilli për mbrojtjen e Kurtit

Është krijuar Këshilli Kundër Procesit Gjyqësor ndaj liderit të Lëvizjes "Vetëvendosje", Albin Kurti. Ky këshill përbëhet nga një numër organizatash dhe aktivistësh të shoqërisë civile, të cilët janë të shqetësuar për rihapjen e procesit gjyqësor ndaj Albin Kurtit dhe për

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:33.622Z

Tentohen të prishen baraket, të vihen çadra, Romët e Shkozës konfliktohen me Shoqatën Rome

TIRANË-Një konflikt mbi strehimin është zhvilluar sot mes komunitetit Rom të Shkozës dhe një shoqate romësh që mbështetet nga Minibashkia numër 1 e Tiranës. Shoqata Rome për Integrim kërkoi të zëvëndësojë barakat e romëve të Shkozës me cadra portative dhe më pas jep premtimin

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:27.948Z

Shoqata Nivica vendos një bust në nderim të luftëtarit Hodo Nivica

Nivicë, 17 Gusht 2010 - Nderohet me një bust në vendlindjen e tij luftëtari, Hodo Nivica. Iniciativa ka qenë e Shoqatës "NIVICA", për të lënë "të gjallë" kujtimin e prijësit popullor që udhëhoqi kryengritjet antiosmane kundër reformave te Tanzimatit, krahas Zenel Gjolekës, Çelo

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:21.883Z

Londër, teste HIVpër tifozët që kthehennga Afrika e Jugut

LONDER - Të gjithë tifozët e futbollit që janë kthyer nga Afrika e Jugut ku mund të kenë kryer marrëdhënie seksuale jo të mbrojtura duhet të kryejnë testin e HIV. Kjo është iniciativa e një fushate sensibilizimi që sapo ka nisur në Angli nga disa shoqata anti AIDS, që ka si logo nj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:24.775Z

Sot aplikohet kartoni i gjelbër në Serie B, janë me fat ata që do të ndëshkohen

Ndeshja e vlefshme për Serie B, mes Spezia dhe Barit që luhet sonte, do të jetë e veçantë. Për herë të parë në futboll, do të përdorët kartoni i gjelbër, përkrah të verdhit dhe të kuqit. AdPlatformZone = {id:

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama