Rezultate te kerkimit per termin: +Shpallja

Total: 6933
No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:03.075Z

Pranimet në universitete, shtyhet shpallja e fituesve me formularin A3

TIRANË-Ministria e Arsimit bën me dije se për arsye teknike është shtyrë shpallja e rezultateve për pranimet në universitete të kandidatëve që kanë plotësuar formularin A3. “Njoftojmë maturantët/kandidatët q&e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:18.847Z

Shpallja e pavaresise, prioritet i qeverise se ardhshme

Pritet te zyrtarizohet koalicioni PDK-LDK pas bisedimeve qe jane zhvilluar gjate kesaj jave Shpallja e pavaresise do te jete prioriteti i qeverise se ardhshme qe pritet te formohet nga dy partite me te medha te Kosoves, PDK-ja fituese e zgjedhjeve te 17 nentorit dhe LDK-ja. Ka qene kjo deklarata e z

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:37.397Z

Shpallja e fituesve më 15 shtator

26/08/2010 Për plotësimin e vendeve që mbeten bosh do të operohet me zbritjen e vizës fituese Në fillim të muajit zhvillohen konkurset e pranimeve për Artet, Sportet dhe Arkitekturën Lista e kandidatëve fitues në universitete për vitin akademik që vjen do të bëhet publike pas zhvi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:15.600Z

Ilir Meta: TAP, arritja më e rëndësishme që nga shpallja e pavarësisë

Kreu i Kuvendit, Ilir Meta ishte sot në zonën e Çorovodës ku ka inspektuar punimet për rikualifikimin urban të Bashkisë si dhe në përurimin e një ure të rikonstruktuar dhe disa rrugëve të ndërtuara nga projekti TAP. Meta tha se projekti TAP ka dhënë impakt tepër të madh edhe në

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:36.127Z

Shpallja e pavarësisë, Haradinaj: S’jemi të përgatitur

Prishtinë-Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj ka kritikuar institucionet e vendit se nuk janë serioze në përgatitjet për të argumentuar se shpallja e pavarësisë së Kosovës ishte një akt i ligjshëm. “Në fillim kemi pasur një punë intensive, së fundmi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:22.408Z

Historiani vlonjat: Shpallja e pavarësisë, e natyrshme

Historiani vlonjat, Sokrat Krutaj, ka pohuar se shpallja e pavarësisë së Kosovës ka ardhur natyrshëm. Ai ka sqaruar se ky akt është një rrjedhojë e natyrshme e ngjarjeve, përmes të cilave ka kaluar kombi shqiptar, duke nisur nga lashtësia deri në ditët tona. Në këtë arsyetim, Krutaj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:10.773Z

Krasniqi: "Shpallja e pavarësisë arritja e vitit"

Kryetari i parlamentit të Kosovës Jakup Krasniqi e vlerësoi vit shumë të rëndësishëm dhe të suksesshëm 2008-ën, megjithë angazhimet e mëdha që ka kërkuar nga institucionet vendore. Në takimin e fundvitit me gazetarë, kryeparlamentari Krasniqi veçoi arritjet kryesore për kët

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama