Rezultate te kerkimit per termin: +Shpallja

Total: 6933
No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:44.344Z

GJND, shtang Burundi, Brazili kunder pavaresise

Deshmite e shteteve per apo kunder pavaresise se Kosoves ne Gjykaten Nderkombetare te Drejtesise ne Hage kane vazhduar edhe sot. Bolivia dhe Brazili folen hapur kunder pavaresise se Kosoves, nderkaq Bullgaria vleresoi se shpallja e Kosoves shtet nuk shkel te drejten nderkombetare. Sipas

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:44.629Z

Kryeministri: 8 dhjetori, feste kombetare e shqiptareve

Kryeministri Berisha e shpalli dje nga sheshi "Skenderbej" 8 dhjetorin, si feste kombetare te te gjithe shqiptareve. "Jemi sot ketu per t'u zotuar se lirine do te kemi me te cmuaren, se ne se bashku me lirine dhe vlerat e saj, do te ndertojme Shqiperine e idealeve te dhjetorit, Shqiperine e vlerave

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:15.816Z

Kosovarja, e treta në “Miss Univers”

 Kosovarja Marigona Dragusha është vajza e tretë më e bukur në Univers. E prezantuar mbrëmjen e së dielës në konkursin që përfshin bukuroshe nga 84 vende të botës, "Miss Kosova" është shpallur shoqëruesja e dytë e "Miss Univers". Këtë trofe e mori "Mi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:03.270Z

Shantazh një doganieri për filmime, arrestohen

Shkodër, 25 mars, NOA I kërkonin një doganieri në pikën e Kakavijës që të paguante një shumë prej 1500 eurosh, kundrejt mospublikimit të një materiali filmik kompromentues që pretendonin se ia kishin bërë atij, por kanë rënë në prangat e policisë. Bëhet fjalë për dy per

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:08.685Z

Bruksel, propozimi për liberalizimin e vizave në 27 prill

Këtë javë pritet që Shqipëria dhe Bosnje Hercergovina të marrin përgjigje nga institucionet e Brukselit lidhur me aplikimin për liberalizimin e vizave. Mediat ndërkombëtare ka njoftuar duke iu referuar burimeve nga Brukseli, se në datën 27 prill 2010, Komisioni për të Drejtat Civile d

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:51.145Z

Berisha zhvilloi sot nje takim me Ministrin kosovar te Forces se Sigurise

Kryeministri  Berisha zhvilloi sot një takim Ministrin e Forcës së Sigurisë së Kosovës  zotin  Fehmi Mujota, i cili ndodhet në Shqipëri me ftesë të homologut shqiptar Oketa. Ministri kosovar Mujota vleresoi arritjet e Shqiperisë në procesin e integrimeve euro-atlantik

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:00.405Z

Ekstradohet nga Tirana në Prishtinë, Shaban Gashi

09/01/2005  Ekstradim Tiranë-Prishtinë. Akuzohet dhe kërkohet për vrasje në Kosovë, arrestohet me dokumente të falsifikuar në Tiranë, dënohet me 6 muaj burg dhe rikthehet në Prishtinë që të përballet me drejtësinë. Dje më datë 08.01.2005, nga Zyra Qendrore Kombëtare Int

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama