Rezultate te kerkimit per termin: +Shpresa +Beka

Total: 108
No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:52.606Z

“Tinguj për solidaritetin”, 1. 500. 000 lekë për të përmbyturit në Shkodër

26/01/2010  “Tinguj për solidaritetin”, kështu e kanë quajtur mbrëmjen muzikore me ariet dhe duetet më të njohura botërore, të mbajtur në mbështetje të familjeve të përmbytura në zonën e Shkodrës. Nën interpretimin e solistëve lirikë Ylber Gjini, Marjana Leka, Eva Go

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:24.797Z

Verdi rikthehet me “Trovatoren”

• Opera “Trovatore” një opera me katër akte, vepër e kompozitorit italian Giuseppe Verdi, do të shfaqet më 6 prill në skenën e Teatrit Kombëtar të Operas dhe Baletit në Tiranë për të vijuar shfaqjet dhe në datat 8, 10 dhe 12 prill. Me regji të Nikolin Gurakuqit, sk

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:18.668Z

Arie nga opera e parë shqiptare në TKOB

TIRANË- Solistët e TKOB-së, nën dirigjimin orkestral të Zhani Cikos, do të interptetojnë nesër në skenën e këtij teatri, vepra të kompozuara nga autorë shqiptarë në shekullin e XIX-të, disa prej të cilave ekzekutohe

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:55.595Z

Opera e Puçinit, premierë në Teatrin e Operës dhe Baletit

Tiranë, 14 Shkurt NOA/ Milena Selimi - "Manon Lescaut" shfaqet nga e diela premierë në Teatrin Kombëtar të Operës dhe Baletit ora 19.00. Ajo do të vijojë dhe më 16, 18, 19 dhe 20 shkurt. E realizuar nga regjisori Nikolin Gurakuqi, kryevepra e Puçinit hap sezonin artistik për vitin 201

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:36.830Z

Operat e vecanta ne skenen e TOB

Pjesë nga operat më të mira shqiptare si „Lulja e Kujtimit“, Borana“, Fundi i golemeve“, opera „Arberesha“ u ngjitën në skenë nga solistët e Teatrit të Opers në kuadeër te 100 vjetorit te pavaresise koncerti udh&e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:59.270Z

Grabitja e shtëpisë së këngëtarit popullor, gruaja rrëfen tmerrin: Mua e fëmijëve na zgjuan me pistoletën në kokë

Banesa e këngëtarit të njohur të muzikës popullore Zef Beka u grabit gjatë natës nga persona të armatosur dhe të maskuar, ngjarje e ndodhur rreth orës 01:20. Ata kanë shfrytëzuar mbrëmjen kur i zoti i shtëpisë ndodhej në një dasmë, për tu futur në shtëpinë e tij që ndodhet

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:54.635Z

Dashuria tragjike çel sezonin artistik të operës

Autori i Lajmit: Redaksia Regjisori Nikolin Gurakuqi do të ngjisë në skenën e TKOB një tjetër kryevepër. Opera “Manon Lescaut” me muzikë të Xhakomo Puçinit vjen si premierë në skenën operistike. Vepra është vënë për herë të parë në skenë në vitin 1893. Irini Nikolla, Shp

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama