Rezultate te kerkimit per termin: +Shpresa +Beka

Total: 108
No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:54.635Z

Dashuria tragjike çel sezonin artistik të operës

Autori i Lajmit: Redaksia Regjisori Nikolin Gurakuqi do të ngjisë në skenën e TKOB një tjetër kryevepër. Opera “Manon Lescaut” me muzikë të Xhakomo Puçinit vjen si premierë në skenën operistike. Vepra është vënë për herë të parë në skenë në vitin 1893. Irini Nikolla, Shp

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:29.186Z

Koncerti për Nënë Terezën më 26 gusht

Tiranë, 21 gusht - Ditëlindja e Nënë Terezës, më 26 gusht, do të kujtohet në Tiranë me një sërë aktivitetesh. "Rruga e jetës" është titulli i koncertit jubilar që do të organizohet në Teatrin Kombëtar të Operës dhe Baletit me rastin e 100-vjetorit të lindjes së Nënë Terezës

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:29.185Z

Ditëlindja e Nënë Terezës koncert jubilar në Teatrin e Operas

TIRANE- Ditëlindja e Nënë Terezës, 26 gusht, do të kujtohet në Tiranë me një sërë aktivitetesh. "Rruga e jetës" është titulli i koncertit jubilar që do të organizohet në Teatrin Kombëtar të Operës dhe Baletit rastin e 100-vjetorit të lindjes së Nënë Terezës. Me regj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:54.274Z

Dashuria tragjike e Manon Lescaut çel sezonin artistik të operës

Pas Triptikut, regjisori Nikolin Gurakuqi sjell në skenën shqiptare një tjetër kryevepër të Puçinit Regjisori Nikolin Gurakuqi do të ngjisë në skenën e TKOB një tjetër kryevepër. Opera Manon Lescaut me muzikë të Xhakomo Puçinit vjen si premierë në skenën operistike. Vepra ësht

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:13.409Z

Sot në mbrëmje ndarja e çmimeve "Kult"

çmimet "Kult" të edicionit të gjashtë pritet të jepen mbrëmjen e së enjtes në skenën e Teatrit Kombwtar të Operas dhe Baletit për 44 të kandiduarit e konkursit kombëtar për 11 sfera të artit shqiptar dhe kulturës. Drejtori ekzekutiv i Akademisë së çmimeve 'Kult" Ylli Sula p

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:00.169Z

Në Irak e Siri lufta, në Liban lulëzojnë plantacionet e marijuanës

Liban- Ndërkohë që në Irak dhe Siri po vazhdon një luftë e përgjakshme ku praktikisht janë përfshirë dhjetra shtete, plantacionet e marijuanës po lulëzojnë në Libanin fqinj. Qeveria libaneze, e cila prej vitesh ka ndërmarrë aksione për shkatërrimin e fushave të mbjella si lugina B

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:22.767Z

Opera "Norma" në skenën e TOB-it

Teatri Kombëtar i Operës dhe Baletit do të vërë në skenë një nga veprat më përfaqësuese të repertorit operistik shqiptar. Pas premierave të vëna në skenë, të cilat ju janë dedikuar talenteve të reja në muajin e parë të vitit 2009 do të vijë në skenë opera "Norma" një trag

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama