Rezultate te kerkimit per termin: +Shpresa +Beka

Total: 108
No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:36.434Z

Nga Lashtësia në Pavarësi

Spektakli i nesërmen në Teatrin Kombëtar të Operës dhe Baletit, ora 19:00, vjen në kuadër të 100-vjetorit të Pavarësisë, nga një kërkim nëpër faqet e Muzikës Skenike Shqiptare. Në program: pjesë nga operat Lulja e Kujtimit, Borana, Fundi i golemëve, Arbëresha dhe baletet Gjergj E

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:34.806Z

Rikthimi i baritonit Ylber Gjini

brbrNje jete me klasiket ka rikthyer ne skene baritonin e njohur Ylber Gjini Se bashku me sopranen Shpresa Beka artisti ka dhuruar emocionet qe percjell muzika klasike e Moxartit dhe e Verdit kjo shfaqje ne hollin e koncerteve ne Teatrin e Operas dhe Baletit ishte nje nderthurje e bukur mes klasike

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:53.421Z

Opera "Manon" vjen në skenën e TOB

Regjisori Nikolin Gurakuqi do te ngjise ne skenen e TOB nje tjeter kryeveper. Opera Manon me muzike te: Giacomo Puccini, ju fton te gjitheve per te shijuar kete premiere.Vepra eshte vënë për herë të parë në skenë në vitin 1893. Irini Nikolla, Shpresa Beka, Eva Golemi, Erlin Zeraliu do te in

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:29.201Z

"Rruga e jetës", koncerti i TOB për Nënë Terezën

"Rruga e jetës" është simfonia e lutjes në ditëlindjen e Nënë Terezës që vjen si koncert ne Teatrin e Operas në 26 Gusht. Koncerti përmban interpretimin e aktores së njohur si portret në kinemanë shqipe në rolin e mëmës dhe mësueses Roza Anagnosti. Me dirigjimin e maestro Z

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:54.493Z

"Manon Lescaut, premierë dashurie në skenën e TOB

Nje premiere dashurie do te shfaqet ne skenen e TOB, pikerisht ne 14 shkurt. "Manon Lescaut” nje nga kryeveprat pucciniane e cila rrefen nje dashuri me fund tragjik. Kjo kryeveper do te vije nen regjine e regjisorit te mirenjohur Nikolin Gurakuqi, i cili padyshim sjell ne te  percept

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:24.304Z

"Trovatore" me 6 prill ne TKOB

Veprat e repertorit rikthehen ne skenen e Teatrit Kombetar te Operes dhe Baletit. Opera "Trovatore" do te ngjitet ne skene me 6 prill per te vijuar edhe ne datat 8, 10 dhe 12 prill. Por skenes do t'i rikthehet edhe "Traviata" dhe "Rigoleto", te tria keto qe mbajne firmen e Giuseppe Verdit qe jo rral

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:52.443Z

TOB mbrëmje gala në ndihmë të banorëve të Shkodrës

TIRANE- ‘Tinguj për solidaritetin’ titullohet mbrëmja gala që organizohet mbrëmjen e sotme në orën 20 00 në TOB, në mbështetje të familjeve të prekura nga përmbytjet në zonën e Shkodrës. Paraditen e sotme në skenën e Teatrit të Operas dhe Baletit janë zhvilluar provat

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama