Rezultate te kerkimit per termin: +Shpresa +Beka

Total: 108
No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:53.421Z

Opera "Manon" vjen në skenën e TOB

Regjisori Nikolin Gurakuqi do te ngjise ne skenen e TOB nje tjeter kryeveper. Opera Manon me muzike te: Giacomo Puccini, ju fton te gjitheve per te shijuar kete premiere.Vepra eshte vënë për herë të parë në skenë në vitin 1893. Irini Nikolla, Shpresa Beka, Eva Golemi, Erlin Zeraliu do te in

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:29.201Z

"Rruga e jetës", koncerti i TOB për Nënë Terezën

"Rruga e jetës" është simfonia e lutjes në ditëlindjen e Nënë Terezës që vjen si koncert ne Teatrin e Operas në 26 Gusht. Koncerti përmban interpretimin e aktores së njohur si portret në kinemanë shqipe në rolin e mëmës dhe mësueses Roza Anagnosti. Me dirigjimin e maestro Z

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:54.493Z

"Manon Lescaut, premierë dashurie në skenën e TOB

Nje premiere dashurie do te shfaqet ne skenen e TOB, pikerisht ne 14 shkurt. "Manon Lescaut” nje nga kryeveprat pucciniane e cila rrefen nje dashuri me fund tragjik. Kjo kryeveper do te vije nen regjine e regjisorit te mirenjohur Nikolin Gurakuqi, i cili padyshim sjell ne te  percept

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:24.304Z

"Trovatore" me 6 prill ne TKOB

Veprat e repertorit rikthehen ne skenen e Teatrit Kombetar te Operes dhe Baletit. Opera "Trovatore" do te ngjitet ne skene me 6 prill per te vijuar edhe ne datat 8, 10 dhe 12 prill. Por skenes do t'i rikthehet edhe "Traviata" dhe "Rigoleto", te tria keto qe mbajne firmen e Giuseppe Verdit qe jo rral

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:52.443Z

TOB mbrëmje gala në ndihmë të banorëve të Shkodrës

TIRANE- ‘Tinguj për solidaritetin’ titullohet mbrëmja gala që organizohet mbrëmjen e sotme në orën 20 00 në TOB, në mbështetje të familjeve të prekura nga përmbytjet në zonën e Shkodrës. Paraditen e sotme në skenën e Teatrit të Operas dhe Baletit janë zhvilluar provat

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:52.606Z

“Tinguj për solidaritetin”, 1. 500. 000 lekë për të përmbyturit në Shkodër

26/01/2010  “Tinguj për solidaritetin”, kështu e kanë quajtur mbrëmjen muzikore me ariet dhe duetet më të njohura botërore, të mbajtur në mbështetje të familjeve të përmbytura në zonën e Shkodrës. Nën interpretimin e solistëve lirikë Ylber Gjini, Marjana Leka, Eva Go

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:24.797Z

Verdi rikthehet me “Trovatoren”

• Opera “Trovatore” një opera me katër akte, vepër e kompozitorit italian Giuseppe Verdi, do të shfaqet më 6 prill në skenën e Teatrit Kombëtar të Operas dhe Baletit në Tiranë për të vijuar shfaqjet dhe në datat 8, 10 dhe 12 prill. Me regji të Nikolin Gurakuqit, sk

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama