Rezultate te kerkimit per termin: +Shpresa +Beka

Total: 108
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:24.304Z

"Trovatore" me 6 prill ne TKOB

Veprat e repertorit rikthehen ne skenen e Teatrit Kombetar te Operes dhe Baletit. Opera "Trovatore" do te ngjitet ne skene me 6 prill per te vijuar edhe ne datat 8, 10 dhe 12 prill. Por skenes do t'i rikthehet edhe "Traviata" dhe "Rigoleto", te tria keto qe mbajne firmen e Giuseppe Verdit qe jo rral

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:52.443Z

TOB mbrëmje gala në ndihmë të banorëve të Shkodrës

TIRANE- ‘Tinguj për solidaritetin’ titullohet mbrëmja gala që organizohet mbrëmjen e sotme në orën 20 00 në TOB, në mbështetje të familjeve të prekura nga përmbytjet në zonën e Shkodrës. Paraditen e sotme në skenën e Teatrit të Operas dhe Baletit janë zhvilluar provat

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:52.606Z

“Tinguj për solidaritetin”, 1. 500. 000 lekë për të përmbyturit në Shkodër

26/01/2010  “Tinguj për solidaritetin”, kështu e kanë quajtur mbrëmjen muzikore me ariet dhe duetet më të njohura botërore, të mbajtur në mbështetje të familjeve të përmbytura në zonën e Shkodrës. Nën interpretimin e solistëve lirikë Ylber Gjini, Marjana Leka, Eva Go

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:24.797Z

Verdi rikthehet me “Trovatoren”

• Opera “Trovatore” një opera me katër akte, vepër e kompozitorit italian Giuseppe Verdi, do të shfaqet më 6 prill në skenën e Teatrit Kombëtar të Operas dhe Baletit në Tiranë për të vijuar shfaqjet dhe në datat 8, 10 dhe 12 prill. Me regji të Nikolin Gurakuqit, sk

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:18.668Z

Arie nga opera e parë shqiptare në TKOB

TIRANË- Solistët e TKOB-së, nën dirigjimin orkestral të Zhani Cikos, do të interptetojnë nesër në skenën e këtij teatri, vepra të kompozuara nga autorë shqiptarë në shekullin e XIX-të, disa prej të cilave ekzekutohe

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:55.595Z

Opera e Puçinit, premierë në Teatrin e Operës dhe Baletit

Tiranë, 14 Shkurt NOA/ Milena Selimi - "Manon Lescaut" shfaqet nga e diela premierë në Teatrin Kombëtar të Operës dhe Baletit ora 19.00. Ajo do të vijojë dhe më 16, 18, 19 dhe 20 shkurt. E realizuar nga regjisori Nikolin Gurakuqi, kryevepra e Puçinit hap sezonin artistik për vitin 201

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:36.830Z

Operat e vecanta ne skenen e TOB

Pjesë nga operat më të mira shqiptare si „Lulja e Kujtimit“, Borana“, Fundi i golemeve“, opera „Arberesha“ u ngjitën në skenë nga solistët e Teatrit të Opers në kuadeër te 100 vjetorit te pavaresise koncerti udh&e

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama