Rezultate te kerkimit per termin: +Shprndarjes

Total: 101
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.839Z

ERE do t vendos deri n fund t vitit 70 mij matsa t energjis

Enti Rregullator i Energjis ka shtyr pr n fund t vitit, afatin prfundimtar pr vendosjen e 70 mij matsave tek konsumatort q paguajn aforfe energjin e konsumuar. Kryetari i ERE-s, Bujar Nepravishta bri t ditur sot (e premte) pr ATSH-n, se ky vendim lidhet me afatin kohor t nevojshm q do t'i d

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:02.568Z

Itali, zgjedhjet rrisin rracizmin ndaj t huajve

Gara elektorale bri q partit politike n Itali, t’u drejtohen qendrimeve ekstreme ndaj t huajve, pr t siguruar sa m shum vota. Kshtu, n veri t vendit, politikanet po sugjerojn nisma ligjore pr kontrollin e shtpive t emigrantve pa mandat gjykate, Ndrkohe Lidhja e Veriut vazhdon propa

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:02.827Z

Poni: Pasaportat biometrike, kusht i plotësuar për vizat

Shqipëria ka përmbushur një nga kriteret më të rëndësishme që ndikon drejtpërdrejt në çështjen e liberalizimit të vizave, atë të pajisjes së qytetareve me dokumentet biometrike të identifikimit Shqipria ka prmbushur nj nga kriteret m t rndsishme q ndikon drejtprdrej

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:44.572Z

Thai: Kosova e Re me energji elektrike t mjaftueshme pr Kosovn

Kryeministri Hashim Thai ka pohuar se qllimi i Republiks s Kosovs sht q t siguroj nj furnizim me energji elektrike, q sht nj ndr parakushtet kryesore pr nj zhvillim ekonomik t Kosovs, duke shtuar se koha pr veprim sht q tani edhe duhet t punohet m shum pr t siguruar nj rezultat solid pr qytetart e K

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:46.533Z

Punt n gjysm

Edhe pse kishte premtuar se do ti kryente sivjet, Agjencia Kosovare e Privatizimit ka prmbyllur vitin pa nj vendim pr puntort e ndrmarrjes Llamkos, sikurse nuk ka arritur ti privatizoj ndrmarrjet n kompleksin Brezovica. N mbledhjen e fundit pr sivjet, t mrkurn, Bordi i AKP-s ka lavdruar punn e saj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:37.656Z

Ngërç gjatë shpërndarjes së librave, shumë tituj mungojnë ende

Problemi Mosrespektimi i afateve nga shtpit botuese, shkak i parregullsive Procesi i shprndarjes s librave n shkolla vazhdon t prballet me vshtirsi. Shkak pr avarin q sht krijuar n disa shkolla t vendit sht mosrespektimi i kontrats nga ana e distributorve q kan kontraktuar shtpit botuese pr shprnda

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.353Z

Duke pritur shiun

Risku i prmasave dhe impakteve negative t mungess s energjis po ndikon ndjeshem zhvillimet ekonomike ne vend, duke rritur kostot e biznesit dhe t kosumatorit shqiptar. Debatit n fund t vitit pr miliardat lek t taksapaguesve shqiptar q humbasin n keq-manaxhimin e KESH-it, duket se ju shtua edhe hezit

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama