Rezultate te kerkimit per termin: +Shprndarjes

Total: 101
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:37.656Z

Ngërç gjatë shpërndarjes së librave, shumë tituj mungojnë ende

Problemi Mosrespektimi i afateve nga shtpit botuese, shkak i parregullsive Procesi i shprndarjes s librave n shkolla vazhdon t prballet me vshtirsi. Shkak pr avarin q sht krijuar n disa shkolla t vendit sht mosrespektimi i kontrats nga ana e distributorve q kan kontraktuar shtpit botuese pr shprnda

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.353Z

Duke pritur shiun

Risku i prmasave dhe impakteve negative t mungess s energjis po ndikon ndjeshem zhvillimet ekonomike ne vend, duke rritur kostot e biznesit dhe t kosumatorit shqiptar. Debatit n fund t vitit pr miliardat lek t taksapaguesve shqiptar q humbasin n keq-manaxhimin e KESH-it, duket se ju shtua edhe hezit

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:15.474Z

Ndërhyrjet në rrjetin e Ujësjellësit, 20 padi penale

Mbi 20 subjekte do t hetohen nga prokuror t rrethit Tiran pr ndrhyrje t paligjshme n rrjetin e shprndarjes s ujsjellsit. Vet kreu i ksaj drejtorie n Tiran, Sait Dollapi depozitoi n mesdit n prokurorin e rrethit, kallzimet penale, duke shnuar kshtu rastin e par t procedimeve penale mbi konsumatort. P

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:57.928Z

OSSH ndërpret energjinë për debitorët

Operatori i Sistemit t Shprndarjes, ka ndrprer sot energjin elektrike pr rreth 170 subjekte q kan rezultuar debitore. N skadim t afatit t vendosur m par pr shlyerjen e detyrimeve monetare t papaguara, OSSH ka marr sot masn ekstreme, t ndrprerjes s energjis, q fillimisht do t jet n nivelin 4 or n dit

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.353Z

Berisha: 2008, viti i privatizimeve t mdha

Kryeministri Sali Berisha tha sot se 2008 vjen si nj vit prcaktues pr konkludimin e reformave t mdha, t cilat, nj pjes t mir t fryteve i kan dhn, por shqiptart presin m shum. N mbledhjen e qeveris, t parn pr vitin 2008, Kryeministri Berisha theksoi se kt vit do t privatizohen KESH-i, ARMO, INSIG-u,

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:50.675Z

Rradhë në tërheqjen e pasaportave në Fier

Ngutja e emigrantve pr tu pajisur me pasaportat e reja biometrike ka shtuar fluksin e t interesuarve n qytetin e Fierit. Paraqitja e tyre n sportelet e trheqjes s pasoprtave sht shoqruar me tension dhe kaos dukeq rradht t zhvendosen n muret dhe tarracn e ndrtess. Numri i lart i prodhimit t pasaporta

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:25.926Z

Ja ku gënjen Drejtori për mungesën e ujit të pijshëm

T gjith fshatrat turistike, hotelet apo objektet e tjera t shrbimit n zonen bregdetare t Golem-Qerretit, prej disa ditsh po vuajn mungesn totale t ujit t pijshm. N nj intervist dhn dje pr Televizionin Klan, Drejtori i Ujsjellsit t Kavajes, Hysni Shamata, tha se shkak pr mungesn e ujit n pjesn m t ma

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama