Rezultate te kerkimit per termin: +Shprndarjes

Total: 101
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.873Z

T hnn privatizimi i OSSH

T hnn do t zhvillohet tenderi pr privatizimin e Operatorit t Sistemit t Shprndarjes (OSSH). Ministri i Ekonomis, Tregtis dhe Energjetiks, Genc Ruli, tha se n gar deri m tani jan katr kompani t huaja, przgjedhja e t cilave do t bhet me an t kritereve t vlersimit t ofertave. Ruli tha se do t vlersohen

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:03.566Z

Emigrantët, Zgjatet orari i aplikimeve për pasaporta biometrike

Me krkes t Ministris s Brendshme, kompania konensionare ”Aleat” do t shtoj orarin dhe ditt e shrbimit pr aplikimin e qytetarve pr pasaporta biometrike. Zyrat e aplikimit pr pasaporta biometrike n t gjith vendin do t shrbejn pr qytetart gjat ditve t javs nga ora 08:00 e mngjesit deri n or

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:03.637Z

Prifti: Ndëshkimet kolektive të OSSHsë, të paligjshme

Ministri i Ekonomis, Tregtis dhe Energjetiks Dritan Prifti, i konsideron t paligjshme ndrprerjet kolektive t energjis elektrike t aplikuara n mas t gjer nga ana e Operatorit t Sistemit t Shprndarjes. Gjat nj interviste pr TV Klan, Prifti theksoi se OSSH ka pr detyr t furnizoj pa ndrprerje t gjith ko

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:52.605Z

Berisha: Qeveria e vendosur të luftojë mafian

Mbledhja e komitetit ndrministror pr liberalzimin e vizave, ka shqyrtuar prmbushjen nga qeveria shqiptare t detyrimeve t udhrrfyesit. N dy javt e ardhshme pritet q n Tiran t vijn n kt funksion dhe ekspert t KE-s. Kryeminitri konstatoi se kriteret po prmbushen me vendosmeri duke cituar, progresin th

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:15.711Z

Ndërhyrjet në ujësjellës, paditen 20 persona

Ndrhyrjet n rrjetin e ujsjellsit tashm do t ndiqen penalisht. Drejtori i Prgjithshm i Ujsjells-Kanalizimeve Tiran, Sahit Dollapi, dorzoi n Prokurorin e Tirans 20 kallzime penale kundr personave privat, q kan ndrhyr n mnyr t paligjshme n rrjetin e ujsjellsit. N kto 20 kallzime pen

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.839Z

ERE do t vendos deri n fund t vitit 70 mij matsa t energjis

Enti Rregullator i Energjis ka shtyr pr n fund t vitit, afatin prfundimtar pr vendosjen e 70 mij matsave tek konsumatort q paguajn aforfe energjin e konsumuar. Kryetari i ERE-s, Bujar Nepravishta bri t ditur sot (e premte) pr ATSH-n, se ky vendim lidhet me afatin kohor t nevojshm q do t'i d

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:02.568Z

Itali, zgjedhjet rrisin rracizmin ndaj t huajve

Gara elektorale bri q partit politike n Itali, t’u drejtohen qendrimeve ekstreme ndaj t huajve, pr t siguruar sa m shum vota. Kshtu, n veri t vendit, politikanet po sugjerojn nisma ligjore pr kontrollin e shtpive t emigrantve pa mandat gjykate, Ndrkohe Lidhja e Veriut vazhdon propa

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama