Rezultate te kerkimit per termin: +Shpton

Meta: total 43 / total_found 43 / time 0.000 / keyword[0] shpton / docs[0] 43 / hits[0] 47 /
No Pic available
  • 2010-08-26

Prifti: Kontrata koncesionare mbi lumin Kardhiq, tërësisht ligjore

Çdo kontratë që kërkon opozita, mund ta tërheqë pranë METE-s. Ministri: PS, politikë teprimesh dhe shpifjesh Kontrata koncesionare mbi lumin Kardhiq pr ndrtimin e hidrocentraleve sht e ligjshme dhe procedurat e ndjekura jan vetm zbatim i ligjit. Ministri i Ekonomis, Tregti

Kriza, bien dërgesat e emigrantëve
  • 2010-08-23

Kriza, bien dërgesat e emigrantëve

Q prej 4 vitesh drgesat e emigrantve drejt Shqipris jan n rnie t vazhdueshme. Ashtu si edhe ishte paralajmruar n raportet e studimet e Banks Botrore, por edhe si pasoj e krizs s rnd t financave dhe ekonomis botrore flukset valutore q kan ushqyer ekonomin dhe mbuluar deficitin tregtar sa vijn e zvogl

No Pic available
  • 2010-08-23

Polemika dhe tension në Elbasani-Tirana 1-1

Nj penallti i shpton 24 her kampiont e Shqipris Nj penallti e shpton Tirann nga humbja n ndeshjen e par t Kampionatit t 72 kombtare, t luajtur dje n stadiumin “Ruzhdi Bizhuta” kundrejt debutuesit Elbasani, t saporikthyer n Kategorin Superiore, pas nj sezoni n Kategorin e Par. Stadiumi is

No Pic available
  • 2010-08-23

Sinani, spektakël, përmbysje. Vllaznia mposht kështu Bylisin

Ndeshjet Vllaznia shpton nga nj humbje n ndeshjen e saj hapse n kt sezone t ri, por nj gj t till e kam s miri, pasi jo vetm ka barazuar, por ka mundur Bylisin debutues 3-2 n fushn asnjanse t Lezhs me nj prmbysje spektakolare n minutat shtes t ndeshjes. Aktivizimi i veteranve kuqeblu Sinani e Kai ng

No Pic available
  • 2010-08-23

Muzika dhe rregullat që nuk ndryshojnë

Muzika mbart origjinalitet dhe individualitet, megjithat tek ajo jan prezente gjithnj klishet e vjetra, rregulla t cilat paraqiten pothuajse periodikisht. do interpretues lavdrohet pr individualitetin dhe risin e krijuar nn ndikimin e pakt t mjeshtrve q shnuan rritjen e tyre. Pr shembull, n skenn am

No Pic available
  • 2010-08-14

Liderët dhe estetika e pushtetit

Pushteti ka rregullat e tij estetike dhe stili i veshjes s krerve t shtetit shpesh tregon pr vizionin e tyre m mir se vet fjalt. Veshja sht nj gjuh simbolike, e fort dhe e drejtprdrejt. Veshja mund t t ngrej lart, por edhe mund t t rrnoj n syt e njerzve Nuk sht aspak e rastsishme q Sarkozi, Presiden

No Pic available
  • 2010-08-03

Meta: Ligji organik për Presidentin zgjidh konfliktin

Zv.kryeministri, thirrje PS-së të mos bllokojë votimet e ligjeve të rëndësishme Ilir Meta e gjen veten e tij asnjans n debatin e fundit mes mazhorancs dhe Presidentit t Republiks pr plotsimin e vendeve vakante n Gjykatn Kushtetuese. Edhe pse n mazhorancn qeverisse, aleati i

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama