Rezultate te kerkimit per termin: +Shpton

Meta: total 43 / total_found 43 / time 0.000 / keyword[0] shpton / docs[0] 43 / hits[0] 47 /
No Pic available
  • 2010-08-02

Një miliard euro, turizëm shalqini apo gjasa për rritje?

Kt vit turizmi shqiptar po arrin kulmin e tij, mes nj milion e gjysm kosovarve q kan zbritur n Durrs dhe Vlor, fal tunelit q u shkurton tri or udhtim. Po ashtu, me dhjetra mijra shqiptar nga Maqedonia jan ktu, por dhe me mijra maqedonas nuk po i ndahen prej 2-3 vitesh Vlors. Ofer

No Pic available
  • 2010-07-10

Vështrimi i tjetrit

Ata ushtarak, fetar, gjeograf dhe t tjer udhtar, t ardhur n kt qoshe t Ballkanit pr t ngadhnjyer, pagzuar, zbuluar ose prshkuar, vrojtuan banort dhe eksploruan terrenin. Sipas epoks dhe mnyrs s vet, secili na ka ln dshmin e tij, sipas prfytyrimit e tij t bots dhe mnyrs s tij t jetess dhe n fund t

Iran, gruaja i shpton ndshkimit mesjetar
  • 2010-07-09

Iran, gruaja i shpton ndshkimit mesjetar

Autoritetet në Iran kanë njoftuar se një grua e dënuar për tradhti bashkëshortore nuk do t’i nënshtrohet dënimit që parashikon goditjen e saj me gurë deri në vdekje. Por ende nuk është e qartë nëse autoritetet e kanë hequr ose jo dënimin me vdekje ndaj Sakineh Mo

No Pic available
  • 2010-06-22

Berisha opozitës : Votoni Gjykatën Administrative

Berisha, opozitës: Mos blloko ligjet, sill amendimet Kryeministri Sali Berisha i krkoi dje opozits konsensus pr miratimin e ligjit pr ngritjen e Gjykats Administrative, e cila krkon 85 vota. Sipas Berishs, miratimi i ktij ligji sht edhe n interesin e opozits, pasi 70% e biznesev

No Pic available
  • 2010-06-22

Turistë në diell dhe shi!

Nisja me autobus gjithmon pr shqiptart duhet llogaritur si ora e Londrs, vetm se shum or pas. Gati gjysm ore vones nga orari i ln, u nisn rreth 30 gazetar t kulturs, medias s shkruar dhe asaj televizive, nga nj ofert promovuese q organizoi Ministria e Kulturs, pr t “prekur

No Pic available
  • 2010-06-21

Berisha: PS të mos mbajë peng Gjykatën Administrative

Duke e prqendruar mbledhjen e grupit kuvendor t demokratve tek reformat, kryetari i qeveris prmendi fillimisht nj nga projekligjet e rndsishme q rri prej kohsh n sirtart e kuvendit at mbi Gjykatn Administrative. Ndaj dhe kryeministri apeloi pr votimin e tij duke i krkuar opozits q kt shtje ta trajto

No Pic available
  • 2010-06-01

Sovjetiku i 900-ës!

50-vjetori i vdekjes së Boris Pasternak. Fitues i merituar e në mënyrë aventureske i çmimit Nobel me romanin Doktor Zhivago dhe autori i shumë vëllimeve poetike Vetm 25 km n jug-perndim t Mosks shtrihet Peredelkino, dikur qyteza zyrtare e shkrimtarve rus, e sot nj nga vende

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama