Rezultate te kerkimit per termin: +Shpton

Meta: total 43 / total_found 43 / time 0.000 / keyword[0] shpton / docs[0] 43 / hits[0] 47 /
No Pic available
  • 2010-05-25

Vendlindjet ku duket se nuk ndodh asgjë

Ardhja e nobelistit turk në Tiranë ende nuk e ka shuar jehonën dhe as situatën elektrizuese, që për herë të parë ngjarjet letrare lanë në rend të dytë politikën, pasi në të njëjtën ditë, edhe shkrimtari Ismail Kadare reagon nga Parisi në një intervistë për mediat e huaja, një

No Pic available
  • 2010-05-25

Kur komunizmi nuk është në plan të parë

Periudha komuniste, edhe pse është përmendur, nuk është më në plan të parë dhe vetë Shqipëria nuk është më shprehimisht qendrore. Flitej me shaka se në tërë veprat e këtij shkrimtari, nuk kishte as hero, as dashuri. Ky pohim bie poshtë me Aksidentin, i cili ka të bëjë kryesisht

No Pic available
  • 2010-05-23

Mendjet e tjera

Ekziston nj lloj tejet i veant skepticizmi, i cili vijon t mbetet nj problem, edhe n rast se mendojm se mendja jon nuk sht e vetmja gj q ekziston me t vrtet, ka ktu do t thot shprehimisht, pra, edhe n rast se e pranojm se bota fizike q hamendsojm se po vshtrojm dhe ndiejm prreth

No Pic available
  • 2010-05-08

Talasemikët, gjaku, edhe dy vite do të sigurohet me pagesë

Sigurimi i gjakut t sigurt sht ende problem pr vendin ton. Dhurimet vullnetare jan ende n nivele t ulta, far kaq instancat shndetsore t mbledhin gjak edhe pr dy vite t tjera me pages. Dje, nj dit para 8 Majit, q njihet si dita ndrkombtare kundr lufts s talasemis autoritetet shnde

No Pic available
  • 2010-04-30

Barbarizëm

T shkosh n hell nj njeri, sht nj kanibalizm q e kaprcen arsyen njerzore. sht pamje horror q vetm pr shkak t mendimit nuk do ta linte nj njeri t flinte gjum pr disa net rresht. Vetm regjisor t filmave horror kan shtrydhur mendjen pr t prodhuar skena t tilla q, sidoqoft, mbeten pr pjesn m t madhe t

Hefner shpton shkrimin “Hollywood”
  • 2010-04-27

Hefner shpton shkrimin “Hollywood”

Playboy ka arritur të shpëtojë shkrimin e famshëm me të bardhë në kodrat e Los Angeles “Hollywood”. Hugh Hefner ka dhuruar 900 mijë dollarë duke plotësuar shumën 12.5 milionë dollarë, fond ky që do shërbejë për të shpëtuar gërmat që simbolizojnë histori

No Pic available
  • 2010-04-26

Kirgistani dhe Bostani i çunave të Bllokut

Thirrjet e artikuluara s fundi nga Edvin Rama dhe disa mbshtets t tij jasht Partis Socialiste pr “mosbindje civile” n protestat e opozits n fund t ktij muaji, duket se po frymzohen jo pak nga ngjarjet e ndodhur kto dit n Republikn e Kirgizis. Megjithse lideri socialist u mundua ta fshe

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama