Rezultate te kerkimit per termin: +Shpton

Meta: total 43 / total_found 43 / time 0.000 / keyword[0] shpton / docs[0] 43 / hits[0] 47 /
No Pic available
  • 2010-04-17

Ky është momenti i shqiptarëve, jo i paranojakëve

M 14 prill Kryeministri Berisha i dorzoi Komisionerit pr Zgjerimin, Stefan Fule, nj radiografi t hollsishme t vendit ton, q do t jete baza n formimin e nj opinioni pozitiv t Bashkimit Evropian pr Shqiprin. Kryeministri Berisha i dorzoi komisionerit at q ai vet e quajti libri m i madh i historis mo

No Pic available
  • 2010-03-26

PS vendos vazhdimin e bojkotit, por shpëton pagat

Futet në seancë dhe del kur diskutohen ligjet. Blushi, Malaj e Islami, kundër skemës së re të Ramës Grupi parlamentar socialist ka qen pak konfuz n vendimin e marr dje pr marrdhnien e tij t ardhshme me Kuvendin. Shum deputet t njohur si mbshtets t kryesocialistit Rama kan m

No Pic available
  • 2010-02-23

Analistët: Do të arrihet një marrëveshje e përciptë sa për të kaluar rradhën

Analist e studiues shprehen skeptik n lidhje me arritjen e nj marrveshje kushtetuese mes mazhorancs dhe opozits, e cila dhe ksaj rradhe, theksojn ata, do t tentoj t shkele ligjin themeltar t shtetit. Sipas studiuesit Artan Hoxha mazhoranca dhe opozita tashm jan nn presionin e faktorit ndrkombtar, e

No Pic available
  • 2010-01-08

Rama: Përmbytja, rezultat i keqqeverisjes

Opozita i beri thirrje qeverise te vere ne rradhe te pare te puneve te saj jetet e njerezve. Kreu i Partise Socialiste Edi Rama, duke fajesuar direkt qeverine per permbytjet ne veri, tha se ne keto momente eshte ora per tu solidarizuar dhe shpetuar jetet e banoreve te zonave te permbytura. &q

No Pic available
  • 2010-01-08

Prishja e 12-katëshit, Shalsi: Berisha do të largojë vëmendjen nga përmbytjet

Partia Socialiste reagon pas aksionit t prishjes s dy kateve t pallatit t Ilir Mats nga agjentte Inspektoriatit t Ndrtimit. I zgjedhuri i PS Eduart Shalsi tha se aksioni ishte i paligjshem, ndersa akuzoi kryeministrin Berisha se po prpiqet t largoj vmendjen nga situata e rnd e krjuar nga prmbytjet n

Australi. Ndalohet shitja e ujit me shishe plastike
  • 2010-01-04

Australi. Ndalohet shitja e ujit me shishe plastike

Nj qytet australian ka vendosur ti jap fund nj trendi q n vend konsiderohet sa ekstravagant aq dhe i rrezikshm. Bhet fjal pr ujin me shishe. Bundanoon, qyteza 160 km n jug t Sidneit hyn n histori si vendi i par n bot q ndalon shitjen e ujit me shishe plastike. Banort e pritn me brohori lajmin q sipa

Dixhitalizimi shpton trashgimin gojore
  • 2009-12-12

Dixhitalizimi shpton trashgimin gojore

M n fund trashgimia kulturore shpirtrore mund t konsiderohet e shptuar. Mbi 1200 mij or regjistrime, pasuri e Institutit t Kulturs Popullore u dixhitalizua, fal nj projekti t nisur tre vjet m par n Institutin e Antropologjis Kulturore n bashkpunim me Arkivin audiovisual t Vjens, me nj fond prej 180

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama