Rezultate te kerkimit per termin: +Shpton

Total: 36
No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:48.590Z

Australi. Ndalohet shitja e ujit me shishe plastike

Nj qytet australian ka vendosur ti jap fund nj trendi q n vend konsiderohet sa ekstravagant aq dhe i rrezikshm. Bhet fjal pr ujin me shishe. Bundanoon, qyteza 160 km n jug t Sidneit hyn n histori si vendi i par n bot q ndalon shitjen e ujit me shishe plastike. Banort e pritn me brohori lajmin q sipa

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:49.378Z

Prishja e 12-katëshit, Shalsi: Berisha do të largojë vëmendjen nga përmbytjet

Partia Socialiste reagon pas aksionit t prishjes s dy kateve t pallatit t Ilir Mats nga agjentte Inspektoriatit t Ndrtimit. I zgjedhuri i PS Eduart Shalsi tha se aksioni ishte i paligjshem, ndersa akuzoi kryeministrin Berisha se po prpiqet t largoj vmendjen nga situata e rnd e krjuar nga prmbytjet n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.373Z

Vlor, policia shpton nga mbytja tre persona

Tre persona q u rrezikuan t mbyteshin mbrmjen e s diels n ujrat e nj lumi n afrsi t bazs detare t Pasha Limanit, u shptuan nga forcat e policis q ndrhyn n koh. Burime zyrtare t policis lokale, bn t ditur se 3 shtetasit mes t cilve edhe drejtuesi i nj furgoni me t cilin udhtonin, u prfshin nga ujra

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:10.501Z

Talasemikët, gjaku, edhe dy vite do të sigurohet me pagesë

Sigurimi i gjakut t sigurt sht ende problem pr vendin ton. Dhurimet vullnetare jan ende n nivele t ulta, far kaq instancat shndetsore t mbledhin gjak edhe pr dy vite t tjera me pages. Dje, nj dit para 8 Majit, q njihet si dita ndrkombtare kundr lufts s talasemis autoritetet shnde

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.862Z

Mediu, pro dhe kundr

Kryetarja e Kuvendit, Jozefina Topalli i ka drguar nj letr kryeprokurores Ina Rama ku krkon nga kreu i organit m t lart t akuzs t plotsoj dokumenatacion lidhur me ngjarjen e Grdecit, duke iu bashkangjitur fakteve t deritanishme, edhe rolin e Forcave t Armatosura n prgjedhjen e Grdecit si vend pr dem

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:57.301Z

Analistët: Do të arrihet një marrëveshje e përciptë sa për të kaluar rradhën

Analist e studiues shprehen skeptik n lidhje me arritjen e nj marrveshje kushtetuese mes mazhorancs dhe opozits, e cila dhe ksaj rradhe, theksojn ata, do t tentoj t shkele ligjin themeltar t shtetit. Sipas studiuesit Artan Hoxha mazhoranca dhe opozita tashm jan nn presionin e faktorit ndrkombtar, e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:29.428Z

Sinani, spektakël, përmbysje. Vllaznia mposht kështu Bylisin

Ndeshjet Vllaznia shpton nga nj humbje n ndeshjen e saj hapse n kt sezone t ri, por nj gj t till e kam s miri, pasi jo vetm ka barazuar, por ka mundur Bylisin debutues 3-2 n fushn asnjanse t Lezhs me nj prmbysje spektakolare n minutat shtes t ndeshjes. Aktivizimi i veteranve kuqeblu Sinani e Kai ng

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama