Rezultate te kerkimit per termin: +Shqiperi

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:21.549Z

Raiffeisen Bank nderohet me cmimin "Banka me e Mire" ne Shqiperi

Raiffeisen Bank International AG (RBI) u nderua me titullin prestigjioz "Banka me e Mire ne EQL dhe CIS" nga revista "EMEA Finance" gjate ceremonise "Cmimet Bankare Europiane 2011". Vec kesaj, RBI-se iu dha titulli "Banka me e Mire ne Austri", si dhe "Banka me e Mire e Investimeve ne Austri". Filial

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:58.983Z

Shqiperi 4000 vezhgues gati per te ndjekur zgjedhjet e 8 majit

Nje rol te rendesishem ne zgjedhjet vendore neser ne Shqiperi e kane edhe vezhguesit vendas. Ne Komisionin Qendror te Zgjedhjeve jane regjistruar mbi 4 mije vezhgues qe jane ndare ne grupe te levizshme dhe te stacionuara. Nje vecanti sivjet organizatat e grave jane bere vezhguese per te studiuar pj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:52.366Z

Berisha Toleranca fetare ne Shqiperi shembull frymezues jo vetem per shqiptaret

Kryeministri Berisha shtroi dje nje dreke per drejtuesit e bashkesive fetare me rastin e Krishtlindjes dhe Vitit te Ri. Ne dreke ishin te pranishem Imzot Rrok Mirdita president i Konferences Ipeshkvnore te Shqiperise Imzot Dode Gjergji ipeshkv i Republikes se Kosoves Imzot Zef Gashi ipeshkv i Ti

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:41.126Z

Bushati-Kotzias flasin ne Athine mbi temat e nxehta Greqi-Shqiperi

Transmetuar me 21032016 - 1324 Ministri i Jashtem shqiptar Ditmir Bushati zhvilloi sot ne Athine nje takim koke me koke me homologun grek Nikos Kotzias Takimi sikurse informon IBNA nga selia e MPJ zgjati afro 90 minuta shume me teper se parashikimi Bisedime

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:51.785Z

Si zvarrisen proceset gjyqesore ne Shqiperi

Kur te pandehruve kryesore ne dosjen gjyqesore Gerdeci iu hoq masa e sigurise burg pa afat dhe u vendos per arrest shtepiak palet ne gjykim mbajten qendrime te ndryshme. Fale presionit dhe reaksionit te opinionit publik per berjen e drejtesise mbi tragjedine e 15 marsit 2008 me te vrare dhe te plag

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:41.936Z

Autoritetet amerikane Si u arrestua i shumekerkuari ne Shqiperi

NJU JORK - Autoritetet amerikane kane zbardhur historine e Leke Sukajt i ekstraduar pak dite me pare drejt Shqiperise per krimin familjar qe kishte bere plot 16 vjet me pare. Sipas autoriteteve te Zyres se Doganave dhe Imigrimit 41-vjecari Sukaj ka hyre ne territorin amerikan ne vitin 2007 me dokum

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:24.934Z

Dekreti i Topit, gati levizja e lire Shqiperi-Maqedoni

R.Rapushi Duke filluar nga 16 prilli, shqiptaret nuk do te paguajne me taksen prej 10 eurosh per te hyre ne Maqedoni. Me dekretimin e djeshem nga Presidenti Bamir Topi te marreveshjes me Maqedonine, te gjithe shtetasit e dy vendeve do te kene mundesi te hyjne lirisht ne shtetin fqinj dhe te qendrojn

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama